Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" po raz setny
19 września 2016, 18:48 , aktualizacja 20 września 2016, 15:04
"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" to sobotnia akcja, która niezmiennie trwa do trzech lat i odwiedza ciekawe miejsca w Polsce, które proponują słuchacze. Setne wydanie wyjazdowych Faktów odbyło się na zaproszenie mieszkańców Kruszwicy, miasta leżącego w województwie Kujawsko-Pomorskim nad malowniczym jeziorem Gopło.

W sobotę od 8:00 d0 14:00 reporter RMF FM Adam Górczewski wraz z Inżynierem Wozu Satelitarnego Józefem Polewką przekazywał relacje z położonej malowniczo Kruszwicy w ramach akcji „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Tym razem było to setne wydanie tego programu dlatego nie mogło zabraknąć niespodzianek. Na placu przed Mysią Wieżą wyrosło żółto-niebieskie miasteczko, w którym dla dzieci czekała cukrowa wata i balony a dla dorosłych krakowskie obwarzanki jakie przywiozła z Krakowa ekipa "Twojego Miasta". Wszystko to z okazji setnego wydania tej akcji.

Z anteny słuchacze mogli się dowiedzieć wiele ciekawostek na temat Kruszwicy i jej zabytków. Główny to tzw. Mysia Wieża - pozostałość po zamku zbudowanym ponoć przez króla Kazimierza Wielkiego około roku 1350 Przyciąga tu legenda, ale i fantastyczny widok z wysokości 32 metrów. Widać stamtąd spory kawałek Kujaw. Przede wszystkim jezioro Gopło, którym inspirował się chociażby Juliusz Słowacki w "Balladynie". Pogoda w sobotnie południe dopisała, dlatego sporo osób i turystów korzystających z uroków Kruszwicy zawitało do żółto-niebieskiego miasteczka, częstując się pysznym "bajglem" i wodą mineralną z etykietą RMF FM.Polecamy także fotoreportaże FAN FM z realizacji cyklu "Twoje Miasto w RMF FM" z wielu innych miejscowości, które odwiedziliśmy dzięki Radiu RMF FM i słuchaczom.

"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" - fotoreportaże FAN FM

Maciej Borowski, FAN FM, rmf24.pl
Zdjęcia: Józef Polewka /RMF FM/


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz