Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Święta Bożego Narodzenia z RMF FM
23 grudnia 2016, 21:46 , aktualizacja 21:49
Święta Bożego Narodzenia warto spędzić z RMF FM. Na antenie pojawią się specjalne programy. Fakty RMF FM także będą pełne Świąt.

W wigilijne przedpołudnie Daniel Dyk, Maciek Dowbor i Gorąca Świąteczna Sekretarka pomogą słuchaczom w trudnych przedświątecznych przygotowaniach, a Tomasz Olbratowski i Mariusz Kałamaga nauczą podstaw świątecznego savoir vivre’u (10-14, Świąteczna gorączka).

Na pierwszą gwiazdkę (14-17) oczekiwać będzie Asia Meus razem z dziennikarzami RMF FM, słuchaczami i ulubionymi gwiazdami: Wojtkiem Łuszczykiewiczem, Grzegorzem Skawińskim, Rudą z Red lips, Enejem, Anią Wyszkoni, Eweliną Lisowską i Grzegorzem Hyżym.

Tradycyjny już koncert najpiękniejszych kolęd rozpocznie się o 17 i potrwa do 20, ap o nim Krzysztof Urbaniak przystąpi do tworzenia Wielkiej Księgi Wigilijnych Opowieści (20-24), korzystając z rodzinnych historii słuchaczy zebranych w okresie przedświątecznym.

W pierwszy dzień Świat Ewelina Pacyna zajmie się biciem. Biciem rekordu w składaniu świątecznych życzeń słuchaczom. Do akcji dołączyli także, między innymi, górale, Ślązacy, Kaszubi, Warmiacy, badacze ze stacji Arktycznej, marynarze, żołnierze, strażacy, górnicy, kominiarze i wiele innych zaskakujących osób (10-15, Życzymy Wam Wesołych Świąt). Od 15 dwa razy zapuka Mikołaj. Prowadzący Kamil Baleja i dziennikarze RMF FM w kraju postarają się udowodnić, że tego dnia cuda się zdarzają, obsypując prezentami osoby wskazane przez słuchaczy.

Świąteczny dzień zakończy (20-24) Maraton Świątecznych Piosenek wybranych przez Olę Filipek.

Prezenty dla słuchaczy RMF FM pojawią się także w drugi dzień świąt.
Robert Karpowicz (10-15, Cuda cuda ogłaszamy) podaruje między innymi bilety na koncerty Aerosmith, Depeche Mode, Scorpionsów i Eltona Johna.

Rockandrollową historię świąt przypomną Jacek Tomkowicz i Marcin Jędrych (15-20). Przepytają przypadkowych świątecznych przechodniów o ich pierwszy muzyczny prezent , sprawdzą, jakie płyty Polacy dostawali pod choinkę w przełomowym 1989 roku i o co prosili Mikołaja w latach 70. W programie nie zabraknie też muzyki z winyli.

Święta w RMF FM zakończy Przebój roku – pierwsze starcie gigantów (20-24). Darek Maciborek przedstawi nie tylko najgorętsze hity 2016 roku, ale także przeboje, które miesiącami królowały na listach przebojów i nagle zniknęły bez śladu, gwiazdy, o których kiedyś mówił cały świat, czy wreszcie kultowe numery, które wygrywają każdą Listę Przebojów Wszechczasów.

Święta w Faktach RMF FM

W Wigilię dziennikarze Faktów RMF zaprezentują cykl Nieznane babcie znanych ludzi, odwiedzając między innymi babcie Dody, Michała Kościuszki, czy Kamila Grosickiego.
Babcie opowiedzą o swoich sławnych wnukach, zdradzą ulubione potrawy i przypomną najmilszą i najtrudniejszą Wigilię w ich życiu.

W Boże Narodzenie reporterzy Faktów odwiedzą klasztor na Jasnej Górze, opowiadając słuchaczom o niedostępnych na co dzień miejscach.

W drugi dzień świąt słuchacze RMF FM poznają wyniki specjalnych badań IBOR na temat polskiej rodziny i jej zmian na przestrzeni ostatnich lat, także jeśli chodzi o podejście do świąt i tradycji.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz