Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Poznaliśmy program główny 10. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
19 stycznia 2017, 20:58 , aktualizacja 21:09
W dniach od 17 do 23 maja 2017 roku odbędzie się 10-ta, jubileuszowa edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Program główny poznaliśmy 19 stycznia w porannym programie RMF Classic.


Podczas jubileuszowej edycji FMF-u zabrzmi najpiękniejsza muzyka filmowa stworzona przez Abla Korzeniowskiego (m.in. do filmów „Samotny mężczyzna” i „Zwierzęta Nocy”), muzyka do trylogii „Władca Pierścieni”, uwielbiana przez miłośników kina muzyka z „Gwiezdnych wojen” Johna Williamsa oraz filmowe superprodukcje: „Niekończąca się opowieść” i „Titanic” z muzyką na żywo oraz wielki urodzinowy dancefloor z prawdziwą legendą muzyki, zdobywcą trzech Oscarów Giorgio Moroderem w roli DJ’a.

17 maja - Centrum Kongresowe ICE.
Monograficzny koncert Abla Korzeniowskiego, zaprzyjaźnionego z festiwalem, jednego z najbardziej znanych na świecie polskich kompozytorów związanych z amerykańską fabryką snów, dwukrotnie nominowanego do nagrody Złotych Globów za muzykę do „Samotnego mężczyzny” Toma Forda oraz za soundtrack do „W.E.” w reżyserii Madonny. Kompozytor będzie także gościem urodzinowej gali „All is Film Music” w TAURON Arenie Kraków i zadyryguje suitą z „Penny Dreadful.

18 maja - Centrum Kongresowe ICE.
Światowa premiera pokazu filmu „Niekończąca się opowieść” wykonanego z muzyką na żywo. Gościem będzie niemiecki kompozytor i saksofonista Klaus Doldinger.
Motywem przewodnim międzynarodowej wersji filmu jest tytułowa piosenka Giorgia Morodera, stanowiąca jeden z największych przebojów Limahla: „Never Ending Story”. Pozostałe tematy skomponował Klaus Doldinger, który w ICE Kraków pojawi się na scenie w roli wykonawcy i zagra na saksofonie. Towarzyszyć mu będzie niemiecki perkusista Curt Cress oraz muzycy zespołów Sinfonietta Cracovia i Cracow Singers. Całość poprowadzi niemiecki dyrygent Christian Schumann.

19 maja - Centrum Kongresowe ICE.
Druga odsłona „Cinematic Piano” - klimatyczny fortepianowy koncert przepełniony rozpoznawalnymi tematami europejskiego kina. W tym roku w kameralny świat muzyki filmowej przeniesie nas francuski pianista i kompozytor Jean-Michel Bernard – autor kilkudziesięciu ścieżek dźwiękowych (m.in. „Jak we śnie” Michela Gondry’ego czy „Paryż-Manhattan” Sophie Lellouche).

20 maja - Tauron Arena Kraków.
Gala Muzyki Filmowej „All is Film Music”.
Podczas gali usłyszymy wszystko to, co budowało markę FMF przez lata: zabrzmią suity z kultowych produkcji filmowych i seriali telewizyjnych przygotowane specjalnie na ten wieczór przez mistrzów tego gatunku. Zdobywcy Oscarów – Howard Shore i Jan A.P. Kaczmarek – zabiorą nas w sentymentalną podróż w czasie i przypomną najpiękniejsze wydarzenia w historii festiwalu. Zaprezentują nagrodzone tematy, zaś muzyka do filmu „Władca Pierścieni” symbolicznie zamknie ważną klamrą pierwsze dziesięciolecie FMF, cofając się do początków festiwalu w 2008 roku, gdy na krakowskich Błoniach po raz pierwszy w Polsce zabrzmiała na żywo muzyka z ekranizacji trylogii Tolkiena.

21 maja - Tauron Arena Kraków.
symultaniczny pokaz superprodukcji Jamesa Camerona „Titanic” z oscarową muzyką Jamesa Hornera wykonywaną na żywo.
Wybór ten to także hołd dla jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej, zmarłego tragicznie w katastrofie lotniczej w czerwcu 2015 roku – Jamesa Hornera. Był on jednym z najpopularniejszych kompozytorów filmowych ostatnich 30 lat, napisał muzykę do ponad stu filmów i zdobył dwa Oscary. Horner od dawna chciał odwiedzić Polskę i miał być gościem tegorocznej edycji FMF, ale przedwczesna śmierć zniweczyła te plany.
W TAURON Arenie Kraków „Titanic” zabrzmi w pełnej wersji symfonicznej – Sinfoniettę Cracovię poprowadzi szwajcarski dyrygent Ludwig Wicki. Festiwalowa prezentacja superprodukcji Camerona zbiegnie się z 20. rocznicą premiery filmu.Festiwalowe atrakcje nie ograniczą się tylko do muzyki i kina. 10. edycja FMF tradycyjnie już obfitować będzie w wydarzenia towarzyszące, kino plenerowe pod gwiazdami, warsztaty dla młodych kompozytorów oraz spotkania w ramach Forum Audiowizualnego.

UWAGA: Bilety oraz karnety na festiwalowe koncerty można będzie kupić od poniedziałku (23 stycznia) od godz. 12.00 za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków. Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 21 zł do 100 zł, a karnety od 60 zł do 340 zł.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Szczegóły na stronach fmf.fm

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz