Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   8. Tauron Life Festiwal Oświęcim 2017 - zapowiedź
13 czerwca 2017, 19:13 , aktualizacja 20:13
Po spektakularnych koncertach Eltona Johna i grupy Queen & Adam Lambert podczas LFO 2016, organizatorzy Tauron Life Festiwalu Oświęcim zaprosili niemiecki zespół Scorpions. W sobotę, 24 czerwca, zespół ponownie zawita do naszego kraju, by dostarczyć tysiącom fanów kolejnej porcji muzycznych uniesień. Dzień wcześniej zespół zawita pod Wawel, by na Bulwarze Czerwieńskim odsłonić swoją gwiazdę w Alei Gwiazd.

LFO odbędzie się po raz ósmy w dniach 22 – 24 czerwca 2017 roku. Oświęcimski festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Polski. To święto pokoju, tolerancji i równości. Pokojowa idea wyróżnia go od innych festiwali w naszym kraju. LFO to nie tylko muzyka - wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników znajdą się, jak co roku, działania edukacyjne, warsztaty, akcje związane z promowaniem pokojowej idei festiwalu, a także wystawy, spektakle teatralne, wydarzenia sportowe.

Zespół Scorpions to ponad sto milionów sprzedanych płyt, co stawia Scorpionsów w gronie najpopularniejszych rockowych grup w historii – mają w niej miejsce również dzięki pięciu z rzędu wyprzedanym koncertom w Leningradzie w 1988 r., w czasach, gdy zachodnie zespoły nie miały prawa wjazdu do ZSRR.
W 2000 r. zagrali w podkrakowskim Pobiedniku na koncercie zorganizowanym przez RMF FM, przed ponad 700 tysiącami fanów, co jest do dziś niepobitym rekordem frekwencji na jakimkolwiek koncercie w Polsce.
Tego dnia wystąpią także m.in.: LP, Leski, Kandinsky oraz Kasia Kowalska.

Gwiazd nie zabraknie także w piątek 23 czerwca. Tego wieczoru zagrają Boombastyczny Shaggy i elektryzujący Mesajah.
Na światowych scenach ze świecą szukać artysty, który potrafiłby rozkręcić imprezę z równym powodzeniem, co Shaggy. Pochodzący z Jamajki wokalista ma niespożyte zapasy energii i witalności, a do tego arsenał hitów wręcz zmuszających do tanecznego szaleństwa. Kawałki takie, jak „Oh Carolina”, „Boombastic”, „It Wasn’t Me” czy „Angel” w wersji live, z towarzyszeniem wieloosobowego składu wybornych muzyków, brzmią jeszcze bardziej porywająco, niż na płytach.
W atmosferę występu gwiazdy zza oceanu publiczność LFO wprowadzi Mesajah. Były wokalista wrocławskiej grupy Natural Dread Killaz jest fenomenem polskiej sceny reggae.
Połączone siły polsko-jamajskie gwarantują, że pierwszy weekend tegorocznych wakacji rozpocznie muzyczna balanga, jakiej jeszcze nie było w 8-letniej historii LFO.
Tego dnia na stadionie miejskim w Oświęcimiu zagrają również: BeMy, Wear* Experiment, Maleo Reggae Rockers i Lao Che.

Festiwalowa publiczność będzie miała okazję podziwiać aktorski kunszt Piotra Fronczewskiego w sztuce „Edukacja Rity”. Jest to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko. Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje...
Spektakl bawi, wzrusza i skłania do refleksji, dzięki mądrym i zabawnym dialogom, w mistrzowskim wykonaniu aktorskiego duetu Katarzyna Ucherska & Piotr Fronczewski.
Dla słynnego aktora będzie to powrót na scenę Life Festival Oświęcim po 3 latach – w 2014 r. wystąpił tu razem z Krzysztofem Kowalewskim w sztuce „Słoneczni chłopcy”.
Spektakl „Edukacja Rity” zostanie wystawiony w Oświęcimskim Centrum Kultury (ul. Śniadeckiego 24) na rozpoczęcie 8. edycji LFO, w czwartek, 22 czerwca, o godz. 19:00.

5. edycja biegu "Tolerancja na sportowo" zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco od poprzednich, za sprawą zmiany trasy zawodów – start i meta będą umieszczone tuż przy stadionie MOSiR, na którym odbywają się festiwalowe koncerty, a jeden z fragmentów – tzw. Odcinek Pamięci - będzie przebiegał obok Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Bieg stanie się tym samym symbolicznym łącznikiem pomiędzy tragiczną historią miasta, a jego teraźniejszością, nastawioną na zasypywanie podziałów i niesienie światu pokojowego przesłania LFO.
Bieg wystartuje o godz. 10:00, ale warto pojawić się na miejscu dużo wcześniej, by wziąć udział w rozgrzewce przeprowadzanej przez trenerkę gwiazd Adę Palkę, zamienić dwa słowa z mistrzem olimpijskim i zarazem ambasadorem biegu Robertem Korzeniowskim lub zrobić sobie selfie z jednym z celebrytów przygotowujących się do startu.

Szczegóły dotyczące Festiwalu, jego tegorocznego programu oraz możliwość zakupu biletów na poszczególne wydarzenia na stronach www.lifefestiwal.pl.
Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Tauron Life Festiwalu Oświęcim jest dziennikarz muzyczny Radia RMF FM, prowadzący program "POPlista Plus" Darek Maciborek. Radiowy patronat medialny sprawuje Radio RMF FM.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, PR LFO


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz