Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Lato 2017 z RMF Classic
25 czerwca 2017, 18:45
Literackie bestsellery w interpretacji znakomitych polskich aktorów, spotkania z podróżnikami i miłośnikami natury, specjalne programy muzyczne - to tylko niektóre z propozycji wakacyjnej ramówki RMF Classic.


Jak co roku, na okres lata, radio RMF Classic przygotowało dla swoich słuchaczy szereg pozycji programowych, które nawiązują do klimatu wakacji.

Intrygującą powieść gotycką katalońskiego pisarza Jaume Cabré – "Agonia dźwięków" usłyszeć będzie można codziennie, w odcinkach, w interpretacji aktora Krzysztofa Stelmaszyka.

Dziesięcioro znakomitych polskich aktorów – między innymi Danuta Stanka, Karolina Gruszka i Artur Żmijewski czytać będzie książkę Macieja A. Brzozowskiego – "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat". Każdą z dziesięciu opisanych w niej kobiet przedstawi inny aktor.

Letnia odsłona porannego programu pod hasłem: "Wakacyjne śniadanie mistrzów" (od poniedziałku do piątku między 7.00 a 11.00) to propozycje przygotowane z myślą o słuchaczach ciekawych świata, ceniących sobie aktywny wypoczynek i ambitne sposoby spędzania wolnego czasu.
Wśród wielu pozycji przygotowanych specjalnie na wakacje, znajdą się między innymi:
- Technika na wakacje - felieton prof. Tadeusiewicza
- Polska od spodu - najpiękniejsze podziemne trasy turystyczne prezentuje Albin Marciniak z Klubu Podróżników Śródziemie.
- Datownik historyczny - Maciej Korkucia
Ponadto co godzinę Fakty RMF Classic wraz z wakacyjną prognozą pogody, wakacyjne porady ekonomiczne oraz Fakty Kulturalne.

W wakacyjnym konkursie "Z kulturą po drodze" słuchacze będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat miejsc oraz instytucji związanych z kulturą w polskich miastach.

Powraca również popołudniowy cykl "Siesta i fiesta" (poniedziałek-piątek, od 15.00 do 19.00), który w tym sezonie będzie mozaiką programów przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic i zaproszonych przez nich gości, a poświęconych różnym wakacyjnym aktywnościom.
W magazynie m.in.:
- "Wakacje w rzeczy samej", czyli niezbędnik urlopowicza oraz "Melomapa" - wakacyjny przewodnik melomana w RMF Classic - przygotowane przez Dariusz Stańczuka
- "Historie dobrze przyprawione", czyli opowieści o ziołach i przyprawach Jadwigi Polus
- "O rety! Portrety" - fotograficzne historie Uli Urzędowskiej

Nie zabraknie programów o podróżach i sposobach na aktywny, udany wypoczynek. W coniedzielnym cyklu "Ahoj, przyrodo!" o swoich sposobach na życie w zgodzie z naturą opowiedzą między innymi fotografka Inez Baturo oraz dziennikarz Adam Wajrak.

Dziennikarze stacji przygotowali także szereg programów muzycznych dedykowanych miłośnikom nie tylko gorących rytmów – od "Radio Rio" przez "Głosy bez granic" czy "Classico Italiano" aż po cykl poświęcony najpiękniejszym piosenkom polskim – "Piosenki bez daty ważności".

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Letnia ramówka RMF Classic 2016 (26 czerwca 2016)
  • Pomysł na lato w RMF Classic (1 czerwca 2016)
  • RMF Classic na lato 2015 roku (25 czerwca 2015)
  • Letnia ramówka RMF Classic (26 czerwca 2014)
  • Wakacyjne propozycje RMF Classic (27 czerwca 2013)
  • 6 nowości w RMF Classic na lato (19 czerwca 2009)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz