Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic zaprasza na koncert Ennio Morricone w łódzkiej Atlas Arenie
5 października 2017, 07:55 , aktualizacja 08:14
RMF Classic zaprasza na koncert Ennio Morricone, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 14 października w ramach światowej, jubileuszowej trasy kompozytora “60 Years of Music Tour” Ennio Morricone.


Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna o międzynarodowej sławie i renomowany Praski Chór Mieszany wystąpią w koncercie, który poprowadzi Maestro Ennio Morricone. Na scenie zobaczymy ponad 200 osób, a widowisko z pewnością będzie jednym z największych wydarzeń kulturalnych tej jesieni. Podczas koncertu usłyszymy jego największe kompozycje.

Ennio Morricone jest autorem muzyki do ponad 500 filmów, należy do grona najlepszych współczesnych kompozytorów filmowych. Przez niemal 60 lat aktywności wydawane na płytach soundtracki zdobyły ponad 40 różnych nagród w kategoriach związanych z muzyką filmową. Wśród nich także te najważniejsze – amerykańskie Oscary, czy Złote Globy. Sam Ennio Morricone dziesięć lat temu został laureatem nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Ale dopiero rok temu doczekał Oscara za muzykę do filmu Quentina Tarantino pt. „Nienawistna ósemka”. Wcześniej był do niego pięciokrotnie nominowany.

Przez 60 lat Ennio Morricone skomponował ścieżki dźwiękowe do takich znanych filmów, jak wspomniana już „Nienawistna ósemka”, „Malena” - obydwa obrazy obsypane zostały wieloma nagrodami, a także: „Nietykalni”, „Misja”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Dawno temu w Ameryce”, „Za garść dolarów”, „Rydwany ognia”, „Papież, który został człowiekiem”, „Los utracony” oraz „1900: człowiek legenda”.

Pomimo dobiegającej dziewięćdziesiątki, Ennio Morricone jest wciąż aktywnym twórcą, koncertującym na całym świecie, prowadząc orkiestry symfoniczne i wieloosobowe chóry.

Producentem 60 lat Jubileuszu Ennio Morricone jest GEA Live.

Rozpiska godzinowa:
18:15 – Otwarcie bram hali Atlas Areny
20:00 – koncert Ennio Morricone
Podczas występu planowana jest około dwudziestominutowa przerwa.

Bilety na to wydarzenie dostępne są poprzez strony prestigemjm.com, eBilet oraz w sieci salonach Empik w całym kraju.
Będzie możliwość zakupienia biletów w hali Atlas Arena w dniu koncertu, w wyznaczonym punkcie, przy wejściu numer 1, od godziny 12:00.
Promotorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

Konkurs z biletami w RMF Classic:
W każdej odsłonie programu, czyli od poniedziałku do piątku między 10:00 a 14:00, prowadzący zadaje na antenie pytanie konkursowe związane z Mistrzem, jego twórczością, filmami, do których napisał muzykę. Odpowiedzi należy przesyłać za pomocą specjlanego formularza konkursowego znajdującego się na stronie RMF CLASSIC.

Ennio Morricone w Tauron Arenie KrakówKrzysztof Leszczyński, FAN FM, PrestigeMJM
Zdjęcia: Krzysztof Leszczyński


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz