Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Święta Bożego Narodzenia w RMF Classic
19 grudnia 2017, 17:30
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dziennikarze RMF Classic zaprosili do programu całe grono znakomitych rozmówców, a i sami - w poszukiwaniu świątecznego klimatu - gościć będą w wielu niezwykłych miejscach.


Wigilijne przedpołudnie w niedzielę to refleksyjny spacer ulicami świątecznego Wiednia wraz z mieszkającym tam poetą i pisarzem Hubertem Klimko – Dobrzanieckim.

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdę słuchaczom towarzyszyć będzie reżyser, scenarzysta i pisarz, autor wielu "magicznych" książek dla dzieci i młodzieży – Andrzej Maleszka.

W wigilijny wieczór program RMF Classic tradycyjnie wypełnią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Świąteczne poniedziałkowe przedpołudnie to wizyta w Muzeum Emigracji w Gdyni, w gmachu dawnego Dworca Morskiego, skąd tysiące Polaków wyruszały w świat w poszukiwaniu lepszego życia. O ich losach opowie dyrektor Sebastian Tyrakowski.
Następnym gościem programu będzie historyk sztuki, ksiądz Szymon Tracz, który przypomni najciekawsze malarskie przedstawienia Bożego Narodzenia i związaną z tym chrześcijańską ikonografię.

Popołudnie to absolutnie wyjątkowe spotkanie przy świątecznym stole – zaproszenie od Kayah przyjęli jej Przyjaciele: Urszula Dudziak, Patricia Kazadi, Marcin Wyrostek i Igor Herbut. Świąteczne opowieści i wspomnienia przeplatane będą wspólnym kolędowaniem. To będzie pierwsza część tego spotkania.

Na drugi dzień Świąt przed południem zaproszenie od RMF Classic przyjął Marcin Konrad Schirmer, historyk sztuki, prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, autor książki pt. "Wybitne rody, które tworzyły polską kulturę i naukę". W jego opowieściach pojawią się takie nazwiska jak Estreicherowie, Kossakowie, Rubinsteinowie czy Młynarscy.

Kolejnym gościem będzie Kacper Kowalski, licencjonowany instruktor paralotniarstwa i fotograf. Zdradzi kulisy pracy nad swoim ostatnim albumem, który pokazuje zimową Polskę z lotu ptaka.

Tuż po tym spotkaniu RMF Classic zaprosi na kolejną część wspólnej muzycznej biesiady Kayah i jej Przyjaciół.
Wieczorem 26 grudnia rozstrzygnięty zostanie także plebiscyt, w którym słuchacze stacji wybierają najpiękniejszą świąteczną piosenkę.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz