Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   MocArty RMF Classic już po raz ósmy
3 marca 2018, 21:07 , aktualizacja 21:12
Radio RMF Classic podsumowuje sezon kulturalny roku 2017. Słuchacze w internetowym głosowaniu stacji wybierali: Człowieka Roku, Wydarzenie Roku, Rzecz z Klasa i najlepsz± Muzykę Filmow±. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas dorocznej uroczystej Gali w dniu 12 marca.

Do wy¶cigu o honorowy tytuł i statuetkę MocArta stanęło w tym roku grono wybitnych twórców, a w¶ród nich: Jacek Dukaj, Łukasz Palkowski, Szymon Nehring czy autorzy filmu „Twój Vincent”. Jednak jak tłumaczy szef programowy stacji Paweł Pawlik: „Nie zamykamy się w strefie kultury, a poruszamy coraz bardzie interdyscyplinarnie. Nasi słuchacze ceni± i nominuj± nie tylko artystów, ale naukowców, architektów, wynalazców, a także ludzi aktywnych społecznie”.

O tym kto otrzyma statuetkę MocArta zdecydowali słuchacze, którzy do 25 lutego oddawali swoje głosy na stronach internetowych www.rmfclassic.pl

Wyniki zostan± zaprezentowane na corocznej Gali w Warszawie, która w tym roku odbędzie się 12 marca.

Plebiscyt MocArty RMF Classic organizowany jest od 2010 roku. Od kilku lat poł±czony jest też z przyznawaniem Nagrody Specjalnej „Bo wARTo!” dla młodych twórców z branży filmowej.

Jakub Gierszał, Marta Nieradkiewicz, Justyna Wasilewska, Zofia Wichłacz i Tomasz Ziętek znaleĽli się w tym roku w¶ród nominowanych do nagrody specjalnej RMF Classic „Bo wARTo!”. Zwycięzca otrzyma statuetkę, równowarto¶ć 10 tysięcy euro oraz roczn± opiekę medialn± stacji.

Do nagrody nominuje redakcja radia RMF Classic, ale zwycięzcę wyłania specjalnie do tego celu powołana kapituła, złożona z wybitnych przedstawicieli polskiego ¶rodowiska filmowego. W tym roku jurorzy pracuj± pod kierunkiem Danuty Stenki, a w skład kapituły wchodz±: Paweł Pawlikowski, Jowita Budnik, Janusz Gajos, Kinga Dębska i Artur Żmijewski.

To już siódma edycja filmowej nagrody „Bo wARTo!”. Jej dotychczasowymi laureatami s±: Bartosz Chajdecki, Jan Komasa, Dawid Ogrodnik, Piotr Sobociński, Tomasz Wasilewski i Jan P. Matuszyński.
Nazwisko laureata poznamy podczas gali finałowej plebiscytu „MocArty RMF Classic”, która odbędzie się 12 marca w Warszawie.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz