Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   MocArty RMF Classic już po raz ósmy
3 marca 2018, 21:07 , aktualizacja 21:12
Radio RMF Classic podsumowuje sezon kulturalny roku 2017. Słuchacze w internetowym głosowaniu stacji wybierali: Człowieka Roku, Wydarzenie Roku, Rzecz z Klasa i najlepszą Muzykę Filmową. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas dorocznej uroczystej Gali w dniu 12 marca.


Do wyścigu o honorowy tytuł i statuetkę MocArta stanęło w tym roku grono wybitnych twórców, a wśród nich: Jacek Dukaj, Łukasz Palkowski, Szymon Nehring czy autorzy filmu „Twój Vincent”. Jednak jak tłumaczy szef programowy stacji Paweł Pawlik: „Nie zamykamy się w strefie kultury, a poruszamy coraz bardzie interdyscyplinarnie. Nasi słuchacze cenią i nominują nie tylko artystów, ale naukowców, architektów, wynalazców, a także ludzi aktywnych społecznie”.

O tym kto otrzyma statuetkę MocArta zdecydowali słuchacze, którzy do 25 lutego oddawali swoje głosy na stronach internetowych www.rmfclassic.pl

Wyniki zostaną zaprezentowane na corocznej Gali w Warszawie, która w tym roku odbędzie się 12 marca.

Plebiscyt MocArty RMF Classic organizowany jest od 2010 roku. Od kilku lat połączony jest też z przyznawaniem Nagrody Specjalnej „Bo wARTo!” dla młodych twórców z branży filmowej.

Jakub Gierszał, Marta Nieradkiewicz, Justyna Wasilewska, Zofia Wichłacz i Tomasz Ziętek znaleźli się w tym roku wśród nominowanych do nagrody specjalnej RMF Classic „Bo wARTo!”. Zwycięzca otrzyma statuetkę, równowartość 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną stacji.

Do nagrody nominuje redakcja radia RMF Classic, ale zwycięzcę wyłania specjalnie do tego celu powołana kapituła, złożona z wybitnych przedstawicieli polskiego środowiska filmowego. W tym roku jurorzy pracują pod kierunkiem Danuty Stenki, a w skład kapituły wchodzą: Paweł Pawlikowski, Jowita Budnik, Janusz Gajos, Kinga Dębska i Artur Żmijewski.

To już siódma edycja filmowej nagrody „Bo wARTo!”. Jej dotychczasowymi laureatami są: Bartosz Chajdecki, Jan Komasa, Dawid Ogrodnik, Piotr Sobociński, Tomasz Wasilewski i Jan P. Matuszyński.
Nazwisko laureata poznamy podczas gali finałowej plebiscytu „MocArty RMF Classic”, która odbędzie się 12 marca w Warszawie.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz