Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM i RMF CLASSIC zaprasza na Wodecki Twist Festiwal
18 marca 2018, 09:26
8 czerwca w Krakowie ruszy I WODECKI TWIST FESTIWAL, poświęcony pamięci i twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Impreza potrwa dwa dni i zgromadzi aż kilkuset wykonawców. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio RMF FM oraz RMF CLASSIC.


Festiwal otworzy 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków długo wyczekiwany przez publiczność koncert, poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Udział w tej uroczystej gali, która zostanie zaprezentowana aż dwukrotnie tego dnia, zapowiedzieli znakomici polscy artyści, wśród nich oddani przyjaciele zmarłego w maju 2017 Zbyszka. Ideą koncertu jest spotkanie wykonawców nie tylko z muzyką patrona wydarzenia, ale i z nim samym. Widowisko będzie oprawione wyjątkowymi materiałami archiwalnymi.

Na scenie w "Tribute to Zbigniew Wodecki" pojawią się m.in.: Kayah, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Halina Frąckowiak, Hanna Banaszak, Zdzisława Sośnicka, Beata Rybotycka, Ewa Uryga, Gaba Kulka, Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Adam Bałdych, Mariusz Patyra, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski, ale także wielu innych wokalistów i muzyków.

Drugi dzień Festiwalu będzie poświęcony jednej z największych miłości Zbigniewa Wodeckiego – Miastu Kraków i jego z nim przyjaźni.
Co roku Wodecki przemierzał setki tysięcy kilometrów, aby dotrzeć do publiczności w większych i mniejszych polskich miastach. Jednak zawsze z tych podróży wracał do ukochanego Krakowa.
Tę szczególną relację podkreśli niezwykły charakter wielu wydarzeń drugiego dnia WODECKI TWIST FESTIWAL.

DZIECIĘCY TWIST w godzinach 10.00 - 14.00 - specjalne pasmo festiwal dedykuje najmłodszym fanom muzyki, dzieciom, które zaprasza 9 czerwca do krakowskiego Kina pod Baranami. Będzie tam można spróbować swoich sił w śpiewaniu, wziąć udział w konkursach ze znakomitymi nagrodami oraz oczywiście obejrzeć bajki.

MITCH&MITCH ORAZ GOŚCIE (godzina 16.00-22.00) - artyści Mitch&Mitch zaprosili do kultowych Forum Przestrzenie wielu muzycznych gości z Polski i spoza kraju. Grać będą zarówno wewnątrz, jak i w plenerze.
Z tą alternatywną grupą Zbigniew Wodecki powrócił do materiału ze swojej płyty z 1976 roku, a nagrany przez nich album „1976: A Space Odyssey” okazał się oszałamiającym sukcesem.

NOCNE JAM SESSION - późnym wieczorem i w nocy, na zakończenie pierwszej edycji WODECKI TWIST FESTIWAL, we wnętrzach Forum Przestrzenie zaplanowano szalone jam session z udziałem najlepszych krakowskich muzyków i gości festiwalu.

Oba festiwalowe dni wzbogacą też liczne wspomnienia i rozmowy z przyjaciółmi, gośćmi wydarzenia i bliskimi Zbyszka, na które zapraszamy na krakowski Rynek Główny. Miejscem spotkań będzie jedno z ulubionych miejsc artysty, w którym sam zawsze się umawiał – Klub Aktora "Loża".

Sprzedaż biletów ruszy 26 marca.


Krzysztof Leszczyński, FAN FM, KBF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz