Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Startuje 9 edycja Tauron Life Festival Oświęcim
11 czerwca 2018, 17:21 , aktualizacja 17:33
Zespół Wiewiórka na Drzewie wygrał tegoroczną edycję konkursu Life On Stage i zagra na scenie Tauron Life Festival Oświęcim 15 czerwca. Ponadto na festiwalu: kino wolnościowe, Limboski akustycznie i mnóstwo działań edukacyjnych. Główne koncerty w piątek i sobotę na Stadionie Miejskim w Oświęcimiu.

Konkurs Life On Stage od lat daje utalentowanym artystom szansę na zaistnienie - zwycięzca otrzymuje możliwość zagrania na scenie TLFO przed największymi gwiazdami. O wygranej decydują internauci oraz jury.

W tym roku, dzięki głosowaniu internautów, do finału dotarła wspaniała czwórka: Event Urizen, Set The Point, Iga Kozacka oraz Wiewiórka na Drzewie.
Jury w składzie: Darek Maciborek (Dyrektor TLFO), Karolina Kowalska (dziennikarka radia RMF Maxxx), Paweł Gaik (dziennikarz portalu Onet) oraz L.U.C. (artysta TLFO 2018) zadecydowało, że laur zwycięzcy należy się Wiewiórce.
Zespół powstał w 2008 roku - panowie spotykali się na próbach gliwickich składów: Squid Sensitive i WD40. Po wspólnej próbie uznali, że czas połączyć siły - i powstała kapela Wiewiórka na Drzewie.
Zespół ma na swoim koncie występy na Przystanku Woodstock, Czad Festiwalu, Juwenaliach Krakowskich, a także na wielu koncertach plenerowych i klubowych.
15 czerwca usłyszymy energetyczne połączenie hiszpańskich rytmów z rockiem, reggae i SKA.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu będziemy mogli wysłuchać kameralnego koncertu Limboskiego i obejrzeć trzy znakomite filmy w ramach “Przystanku Wolność”.
W Planet Cinema obejrzeć można będzie następujące filmy:
“Zniewolony. 12 Years a Slave” (11 czerwca, godz. 18:00) - historia Salomona Northupa, który urodził się na północy jako wolny czarnoskóry człowiek, został jednak uprowadzony i sprzedany na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie wciąż panowało niewolnictwo.
“Fuocoammare. Ogień na morzu” (12 czerwca, godz. 18:00) - francusko-włoska produkcja pokazująca życie na Lampedusie, na którą w ciągu roku przybyło 150 tysięcy uchodźców.
“Klub Jimmy’ego” (13 czerwca, godz. 18:00) - film o wolności do wyrażania poglądów, do własnych wyborów i własnego stylu życia, którego akcja dzieje się w pierwszej połowie XX wieku w Irlandii.

Bezpośrednio po ostatnim seansie na scenie kina Planet Cinema pojawi się Limboski, by dać kameralny, akustyczny koncert. Artysta zaczynał karierę od bardzo mu bliskiej estetyki bluesowej, jednak z biegiem czasu wypłynął na szerokie wody muzycznej kreatywności. Wydana w kwietniu płyta “Poliamoria” to przemyślane teksty i dojrzałe dźwięki, dla których inspiracją były berlińskie ulice. Wstęp na pokazy filmowe i koncert w ramach “Przystanku Wolność” jest darmowy, wejściówki można odbierać w kasie Planet Cinema w Oświęcimiu.

Oprócz muzyki i innych dziedzin sztuki w programie TLFO nie może zabraknąć działań edukacyjnych. Tegoroczny festiwal wesprą organizacje: Amnesty International, DKMS, Centrum Praw Kobiet, Koalicja Sprawiedliwego Handlu Fairtrade Polska, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Fundacja Pozytywnych Zmian, Fundacja Miasto Pracownia, Dolina Bawole Serce, Polska Akcja Humanitarna oraz Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna "Test na HCV - prosty krok do zdrowia". Więcej informacji o działaniach edukacyjnych na stronie www.lifefestival.pl.

9 edycja TLFO odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Festiwalowiczów czeka prawdziwa muzyczna uczta – w piątek wystąpią: Santana, Alvaro Soler, Blue Cafe i Vera Jonas Experiment, a w sobotę na scenie TLFO pojawią się Europe, The Stranglers, L.U.C. i Rebel Babel, Totemo oraz czołówka polskiego rocka niezależnego w ramach wyjątkowego projektu Punk Alive.

Pomiędzy koncertami szaleństwo przy klubowych setach jednego z najpopularniejszych polskich didżejów. DJ ADHD to muzyk z krwi i kości, zanurzony w świecie dźwięków od dawna: pianista z wykształcenia, z zawodu od ponad 15 lat reżyser dźwięku w Studiu Nagrań RMF FM, producent muzyczny, dziennikarz radiowy, kolekcjoner płyt winylowych. Na TLFO będzie rozgrzewał publiczność w towarzystwie wokalistki Kasi Malendy (The Voice Of Poland) oraz saksofonisty Tomka Drabika.

 DJ ADHD


Pełny program koncertów na stronach fanfm.strefa.pl oraz lifefestiwal.pl

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, lifefestiwal.pl
Zdjęcia: materiał organizatora


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz