Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Kosmos, natura, kultowe seriale oraz Artur Andrus na wakacjach w RMF Classic
26 czerwca 2018, 07:58 , aktualizacja 08:08
W te wakacje RMF Classic przypomni najważniejsze fakty z historii podboju kosmosu, najciekawsze filmy o tematyce kosmicznej oraz zaprosi słuchaczy do zabawy w kompletowanie zawartości sondy międzygalaktycznej.


Wszystko to z okazji 60-lecia powstania amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.
Do wygrania będą atlasy nieba, albumy i książki o astronomii oraz profesjonalne teleskopy do obserwacji planet i gwiazd. Zabawa "Ale kosmos! Wakacje nie z tej ziemi" codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 11:00.
Dodatkowo, jak co roku, stacja przygotowała codzienną wieczorną prognozę astronomiczną – czyli zapowiedzi tego, co nocą można zaobserwować na gwiaździstym niebie.

Od 7.00 RMF Classic zaprasza na tradycyjny poranny program "Wakacyjne Śniadanie Mistrzów, w którym m.in. "Technika na lato" - przygotowuje prof. Ryszard Tadeusiewicz, ponadto informacje naukowe, sportowe i codzienny zestaw kulturalnych propozycji spędzania czasu. Do historii codziennie sięga Maciej Korkuć i z archiwów, kronik i roczników wynajduje najciekawsze wydarzenia, o których warto wiedzieć. Będzie też poranny konkurs z wakacyjnymi gadżetami od RMF Classic. Zabawie "Dzień dobry, co słychać" dotyczyć będzie rozpoznawania i kojarzenia dźwięków lata.

Popołudnia od godziny 15:00 to wakacyjny program pod hasłem "Siesta i fiesta", czyli magazyn o podróżach i letnich atrakcjach kulturalnych w Polsce oraz na świecie. To także rekomendacje książek i filmów na lato.

Wieczory po 19:00 dedykowane będą specjalnym programom muzycznym przygotowanym na wakacje – między innymi muzyce z kultowych polskich seriali, propozycjom do plebiscytu na przebój 15-lecia RMF Classic oraz filmowej dyskografii znakomitego chińskiego pianisty Lang Langa.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się weekendy pod hasłem "Zielona fala" - w soboty i niedziele popołudniowe pasma wypełnią materiały związane z naturą, światem zwierząt i roślin oraz ekologią.

Jednak prawdziwą niespodziankę RMF Classic przygotowało na niedzielne przedpołudnia.
Na antenie stacji zadebiutuje znakomity dziennikarz radiowy i artysta kabaretowy Artur Andrus, który rozmawiać będzie – także o wakacjach i podróżach – z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Będą wśród nich między innymi Barbara Krafftówna, Joanna Kołaczkowska, Robert Górski czy Jacek Fedorowicz.
"Wakacje z Andrusem" w RMF Classic w każdą niedzielę od godz. 9:00.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Lato 2017 z RMF Classic (25 czerwca 2017)
  • Letnia ramówka RMF Classic 2016 (26 czerwca 2016)
  • Lato 2016 w RMF FM (26 czerwca 2016)
  • Pomysł na lato w RMF Classic (1 czerwca 2016)
  • RMF Classic na lato 2015 roku (25 czerwca 2015)
  • Letnia ramówka RMF Classic (26 czerwca 2014)
  • Wakacyjne propozycje RMF Classic (27 czerwca 2013)
  • Ułóż playlistę RMF Classic (30 czerwca 2009)
  • 6 nowości w RMF Classic na lato (19 czerwca 2009)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz