Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Polski Dzień Radia w RMF FM
12 kwietnia 2019, 16:31
W czwartek 11 kwietnia, świętowaliśmy polski Dzień Radia. Z tej okazji już po raz trzeci w ramach projektu "I Love Radio", skupiającego pięć największych grup radiowych w kraju - w tym Grupę RMF, wyemitowany został specjalny Charytatywny Blok Reklamowy.


Całkowity przychód, czyli 120 tysięcy złotych, przeznaczony zostanie na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu z Krosna, które opiekuje się dziećmi z dysfunkcją słuchu, prowadzi ich rehabilitację, a także grupy wsparcia dla rodziców.

Reklamodawcy, którzy wsparli akcję, to m.in.: Media Expert, Media Markt, Polpharma (właściciel marki Fonix), Viessmann (właściciel Fundacji Świadomi Klimatu oraz marki Superbabka.pl) i Toyota.

Polski Dzień Radia obchodzony jest co roku 11 kwietnia. Tego dnia w 1923 roku Stowarzyszenie Radiotechników Polskich przyjęło dokument, w którym zawarło swoje opinie do wytycznych do ustawy radiotelegraficznej. Na pierwszą próbną audycję radiową trzeba było jednak poczekać jeszcze dwa lata. Datę jej nadania - 1 lutego 1925 roku - uznaje się za początek polskiej radiofonii.

Ogólnopolski projekt "I Love Radio" realizowany jest od 2017 roku przez największe grupy radiowe w Polsce: Grupę RMF, Grupę Radiową Agory, Grupę Eurozet, Grupę ZPR i Polskie Radio. W ramach inicjatywy za pośrednictwem strony iloveradio.pl prowadzone są działania edukacyjne, regularnie publikowane są artykuły eksperckie i materiały wideo.

Redakcja FAN FM, FAN FM, rmf24.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz