Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wielkanoc barwnych opowieści w RMF Classic
20 kwietnia 2019, 08:02
Na Święta Wielkanocne dziennikarze RMF Classic przygotowali kolorowy jak pisanki zestaw tematów i zaprosili do rozmów niezwykle barwne postaci.

W Wielką Sobotę Artur Andrus zaprosi na przedświąteczną rozmowę z... Zającem. Tak koledzy nazywają znakomitego muzyka jazzowego i aranżera – Wojciecha Karolaka.

W Wielkanocną Niedzielę rano Paweł Pawlik zaprasza do Pelplina, gdzie w Muzeum Diecezjalnym przechowywana jest unikatowa Biblia Gutenberga, a w pracowni introligatorskiej powstają faksymilia i artbooki inspirowane Pismem Świętym.
O pomocy humanitarnej i medycznej dla ludności w Tanzanii opowie doktor Bartłomiej Guzik, który wraz ze swoimi studentami jeździ na misje medyczne w ramach projektu „Doctors Africa”.
Tulipany i ich niezwykłe odmiany, to temat rozmów z holenderskimi ogrodnikami i spacer po ich kolorowych ogrodach.
Także w niedzielę RMF CLASSIC zaprasza do posłuchania opowieści o polskich badaniach archeologicznych na Wyspie Wielkanocnej i zajrzenia za kulisy spektaklu „Jesus Christ Superstar” w warszawskim Teatrze Rampa. A na dobranoc zabrzmi Andrea Bocelli i jego album „Si”, czyli 16 oryginalnych kompozycji, celebrujących miłość, rodzinę, wiarę i nadzieję.

Wielkanocny Poniedziałek rozpocznie spotkanie z wokalistą Igorem Herbutem, który opowie o świątecznych tradycjach jego rodzinnej Łemkowszczyzny. Lany Poniedziałek to dobry pretekst do rozmów o wodzie. Podczas spaceru po dawnej łódzkiej elektrowni, a dziś Centrum Nauki i Techniki EC 1, opowiemy o tym, jaką rolę odgrywa woda w procesie produkcji energii elektrycznej. Tuż potem spotkanie z pasjonatami, którzy w Warszawie rekonstruują dawne łodzie flisackie i organizują spływy po Wiśle.
Pojawi się też propozycja dla miłośników książek – omówienie pięciu najciekawszych pozycji o świątecznych przesądach, zabobonach i gusłach. Mocnym muzycznym zwieńczeniem świątecznych propozycji będzie specjalny program z okazji 100. rocznicy urodzin Nat King Cole’a prezentujący największe dokonania artysty i ogrom inspiracji, jakie przekazał kolejnym pokoleniom muzyków i wokalistów.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz