Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Propozycje programowe RMF Classic na lato
24 czerwca 2019, 16:36
Przed lipcową premierą nowej wersji kultowego „Króla Lwa” program stacji wypełni wiele tematów związanych z Afryką - od tych typowo filmowych, przez społeczne jak i przyrodnicze.


W konkursie „Powitanie z Afryką” (11-15) można będzie zdobyć specjalny zestaw podróżnika – kapelusze „safari” i lornetki do obserwacji dzikich zwierząt.Cykl „Czekając na Króla” poświęcony będzie kultowej disneyowskiej produkcji - i to zarówno jej poprzednim wersjom jak i tej najnowszej. W programie – kulisy powstania filmu, wywiady z aktorami, którzy użyczają głosu postaciom i oczywiście muzyka. Z kolei w cyklu „W pustyni i w paszczy” usłyszeć będzie można opowieści o dzikich afrykańskich zwierzętach, będących pierwowzorem animowanych bohaterów. Nie zabraknie też tematów bardziej „serio” – polscy lekarze opowiedzą o swojej działalności humanitarnej w Tanzanii i Ugandzie, a znani podróżnicy podzielą się opowieściami o spotkaniach z rdzennymi Afrykańczykami. Wieczory pod hasłem „Happy hour” (19-20) to autorskie propozycje dziennikarzy stacji, którzy przeniosą słuchaczy do różnych muzycznych światów – od Pavarottiego aż po Nigela Kennedy’ego. W weekendy na antenie także „Sobota z dreszczykiem” poświęcona filmom kryminalnym i szpiegowskim oraz wiele tematów związanych z polską przyrodą i ekologią.
Dodatkowo w programie mnóstwo kulturalnych, wakacyjnych rekomendacji połączonych z możliwością zdobycia biletów na koncerty, spektakle i seanse „pod chmurką”.Wyjątkowo zapowiada się radiowa premiera książki dziennikarza RMF FM Marcina Zaborskiego – „Lato ’39. Jeszcze żyjemy”. To zapis ostatnich dni w Polsce przed wybuchem II wojny światowej oparty na dokumentach i artykułach prasowych z tamtego okresu. Fragmenty tej niezwykłej publikacji autor będzie czytać na antenie RMF Classic codziennie wieczorem (o 20) – aż do 1 września.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz