Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Nobel dla Tokarczuk – specjalne wyjazdowe Fakty RMF FM ze Sztokholmu.
7 grudnia 2019, 16:41
Już w najbliższy wtorek, 10 grudnia literackiego Nobla odbierze Olga Tokarczuk. Ostatni raz taką prestiżową nagrodę otrzymała Wisława Szymborska w 1996 roku.


10 grudnia RMF FM będzie emitować Fakty sprzed Filharmonii w Sztokholmie, w której o 16.30 rozpocznie się ceremonia wręczenia Nagród Nobla.

Specjalny serwis informacyjny RMF FM o godzinie 14.00, później co godzinę, aż do wieczora Fakty będą nadawane ze Szwecji. Potem sprzed Ratusza, w którym od 19.00 do późnej nocy odbywać się będzie noblowski bankiet. W środę, 11 grudnia noblistka będzie specjalnym gościem Faktów RMF FM.

Do Sztokholmu jedzie wóz satelitarny oraz dziennikarze i producenci - szefowa redakcji kulturalnej Katarzyna Sobiechowska Szuchta, Tomasz Staniszewski, Mateusz Chłystun oraz Michał Dukaczewski.

- W Szwecji będziemy oczywiście kilka dni wcześniej, na miejscu porozmawiamy z tłumaczami i wydawcami Olgi Tokarczuk, współautorami jej międzynarodowego sukcesu. We wtorek 10 grudnia przed południem odwiedzimy Muzeum Noblowskie w Sztokholmie, szukając w nim pamiątek po polskich noblistach. Ruszymy też śladami Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej przypominając ich sztokholmskie ścieżki, zabawne anegdoty z gali i bankietów, przywołamy też atmosferę tamtych grudniowych dni w 1980 i 1996 roku – mówi Katarzyna Sobiechowska Szuchta.

Oprócz Faktów na antenie, specjalny serwis pojawi się też na RMF24.pl

Dziennikarze RMF FM nie po raz pierwszy niestandardowo podchodzą do ważnych wydarzeń. Serwisy informacyjne RMF FM wcześniej spoza studia na Kopcu Kościuszki w Krakowie prowadzone były m.in. w 5. rocznicę zamachów na WTC, czy 20. rocznicy awarii w elektrowni w Czarnobylu.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz