Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Święta Bożego Narodzenia na antenie RMF Classic
20 grudnia 2019, 16:57 , aktualizacja 17:00
RMF Classic przygotowało same ciekawe propozycje na Święta. Z „Mazowszem” w Islandii, śladami Audrey Hepburn w Holandii i przy świątecznym stole z gośćmi Artura Andrusa.


W wigilijny wieczór rozmowa o niezwykłym księdzu z Polski, który w Watykanie organizuje pomoc dla bezdomnych i ubogich. O papieskim jałmużniku, kardynale Konradzie Krajewskim opowie autor książki „Zapach Boga” - Krzysztof Tadej.

W pierwszy dzień świąt dziennikarze stacji sprawdzą, jak świętuje się w Waszyngtonie i na plażach Australii, a także zajrzą do jednej z polskich hodowli reniferów. Będzie też podróż do przeszłości, do atmosfery świąt z lat, które – tak jak 2019 – kończyły się cyfrą 9. Start w roku 1839.
Kolejny punkt programu to obszerna relacja z tournée zespołu „Mazowsze” po Islandii, gdzie soliści, chór i orkiestra występowali z koncertami kolęd i pastorałek tuż przed Bożym Narodzeniem.
Popołudnie pierwszego dnia świąt to także pierwsza część spotkania Artura Andrusa przy świątecznym stole ze znakomitymi artystami – aktorką Hanną Śleszyńską, Joanną Kołaczkowską z kabaretu „Hrabi” i laureatem „Grammy” – pianistą i kompozytorem jazzowym Włodkiem Pawlikiem.
Wieczór upłynie pod znakiem refleksji o cudzie narodzin i macierzyństwa. Motywem przewodnim programu będzie poruszająca historia znakomitego lekarza, ginekologa i położnika - profesora Romualda Dębskiego. Wspomnienia jego pacjentek Edyta Brzozowska zebrała w książce „Profesor Dębski. Lekarz od cudu życia”.
A przed snem posłuchamy najpiękniejszych polskich kolęd w rewelacyjnych aranżacjach Włodka Pawlika.

Drugi dzień świąt rozpocznie się od kontynuacji spotkania z gośćmi Artura Andrusa – tym razem przy świątecznym śniadaniu.
Tuż po nim pojawi się opowieść o wielkiej gwieździe Hollywood – Audrey Hepburn, która część swojej młodości spędziła w holenderskim Arnhem. Tam też przeżyła najcięższą zimę swojego życia w ostatnim roku II wojny światowej. I to temu epizodowi życia aktorki poświęcony będzie program nagrany w miasteczku, o które walczyli także polscy spadochroniarze.
Jak się ma „Dama z gronostajem” w nowym anturażu? Tuż po grudniowym otwarciu krakowskiego Muzeum Książąt Czartoryskich po wieloletnim remoncie, dziennikarze RMF Classic sprawdzili, jak wygląda nowa ekspozycja słynnego obrazu Leonarda da Vinci.
Kolejnym gościem świątecznego programu będzie akordeonista Marcin Wyrostek, który osobiście zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Harmonia Świąt”.

Finał świątecznej ramówki to już tradycyjnie rozstrzygnięcie plebiscytu na Najpiękniejszą Muzykę Na Święta, w którym od początku grudnia słuchacze stacji oddawali głosy na swoje ulubione bożonarodzeniowe przeboje.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz