Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Ruszyło głosowanie na MocArty RMF Classic za rok 2019
8 lutego 2020, 07:37 , aktualizacja 07:39
Wystartowało głosowanie 10., jubileuszowego, plebiscytu, w którym słuchacze wybierają swoje typy w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.


To właśnie zaskakujące wybory nominacji stanowią o wyjątkowości tego konkursu. Oczywiście są tu tak oczywiste, jak sukcesy filmu „Boże Ciało”, czy nominacja dla twórcy postaci Wiedźmina – Andrzeja Sapkowskiego, ale w zestawieniu znalazły także tak oryginalne propozycje jak maska „Incognito” pozwalająca oszukać algorytmy rozpoznawania twarzy Facebooka czy trójwymiarowa mapa Drogi Mlecznej.

Niewątpliwie mocną kategorią MocArtów jest - związane z repertuarem stacji - zestawienie najlepszej Muzyki Filmowej w 2019 roku. Wśród nominacji znalazły się m.in.: muzyka Hildur Guðnadóttir do filmu „Joker”, czy ścieżka dźwiękowa do serialu „Sukcesja”. Nie zabrakło polskiego akcentu w postaci kompozycji Leszka Możdżera do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”.

Pełna lista nominacji, umożliwiająca także oddanie głosów znajduje się na https://www.rmfclassic.pl/mocarty-2019

Głosowanie słuchaczy potrwa do 26 lutego.

W tegorocznej edycji MocArtów redakcja RMF Classic przyznała Nagrodę Specjalną dla Olgi Tokarczuk, uznając, że literacka Nagroda Nobla jest wydarzeniem wymykającym się wszelkim schematom i absolutnie ponadczasowym.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas jubileuszowej Gali, która odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz