Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie przełożony na 2021 rok
30 marca 2020, 09:27
W tym roku nie odbędzie się Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie poinformowali organizatorzy. Obecnie trwają prace na tym by cały program tegorocznej edycji przenieść i zrealizować w roku 2021.

Natomiast na ten rok Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF CLASSIC - organizatorzy FMFu przygotowują dla fanów wyjątkową w tej sytuacji niespodziankę – 13. FMF online, który odbędzie się w maju na Facebooku FMF oraz na antenie RMF Classic.

Zgodnie z planem zostaną wówczas rozstrzygnięte konkursy "Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku 2019" oraz "FMF Young Talent Award 2020". Zwycięzcy wykonają swoje nagrodzone suity podczas 14. FMF w 2021 roku. Na przyszły rok przełożone zostało przyznanie "Nagrody Kilara" i "Ambasadora FMF".

"Choć nie spotkamy się w salach koncertowych czy klubach, zrobimy wszystko, żeby choć w części zrekompensować widzom i słuchaczom ten brak. Już teraz zapewniamy, że w maju nie damy zapomnieć o FMF. W RMF CLASSIC będziemy wspominać najpiękniejsze momenty Festiwalu i wracać do jego niepowtarzalnej atmosfery, która co roku łączyła ludzi kochających słuchać jak brzmi dobre kino. Szczegóły już niebawem, dlatego zachęcam Państwa do śledzenia mediów społecznościowych FMF i RMF CLASSIC oraz słuchania nas tradycyjnie i za pośrednictwem internetu – zachęca Magda Wojewoda-Mleczko, Dyrektor Muzyczna RMF Classic.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to złożona konstrukcja kilkudziesięciu projektów muzycznych, zamówień kompozytorskich, premier suit i innych form symfonicznych, które powstają specjalnie dla festiwalu. To także potężna produkcja, zaawansowana w sferze wykorzystania najnowszych technologii oraz techniki scenicznej, a także organizacji widowni i jej bezpieczeństwa. Tak wielkie przedsięwzięcia logistyczne dla kilkudziesięciu tysięcy osób, w obliczu zagrożeń, które niesie pandemia COVID-19, nie są możliwe do zrealizowania w ostatniej chwili i w dowolnym czasie. Wymagają wielomiesięcznych przygotowań w gronie kilkuset osób.

Organizatorzy informują, że przeanalizowali ryzyka związane z organizacją Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w maju 2020 roku. W związku ze stosunkowo bliskim czasem jego realizacji, podjęli jedyną możliwą decyzję – o przeniesieniu festiwalu i realizacji zaplanowanego programu w dniach od 25 do 30 maja 2021 roku.

Słyszymy i widzimy się na 13. Festiwalu Muzyki Filmowej on-line w maju tego roku.

Krzysztof Leszczyński, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz