Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   FMF zaprasza na LIVE FROM STUDIO
4 kwietnia 2020, 08:29 , aktualizacja 08:30
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zaprasza na nowy cykl koncertów, które odbędą się w domowych zaciszach i w studiach nagrań kompozytorów tworzących muzykę do filmów i seriali. W ramach tych spotkań muzycy zagrają na instrumentach, a ponadto przybliżą kulisy swojej pracy i odpowiedzą na pytania fanów FMF.

LIVE FROM STUDIO to nowy cykl Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który pomoże w akcji #zostanwdomu i pozwoli spędzić ten czas z muzyką wykonywaną na żywo. Goście zaprezentują najpiękniejsze kompozycje filmowe.

Pierwszy koncert już w najbliższą sobotę o godz. 20.00. Na początek słuchacze i widzowie będą mogli zajrzeć do studia Atanasa Valkova, który w specjalnie skomponowanym i dedykowanym społeczności FMF programie zapewni nam kilka chwil przyjemności przy wspaniałych dźwiękach. Transmisja na fanpagu Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, RMF CLASSIC oraz artysty Atanasa Valkova.
Wcześniej, bo od godziny 17.00 na antenie RMF CLASSIC, rozmowa z artystą, w ramach programu "Bliskie spotkania", który poprowadzi Jadwiga Polus.

Czego możemy się spodziewać podczas występu?
Muzyka do Belfra – znakomicie przyjętego serialu telewizji Canal+ w reżyserii zdobywcy Orłów i Złotych Lwów Łukasza Palkowskiego; suity z Pułapki, produkowanej przez TVN, które sprawiły, że Atanas był nominowany w 2019 roku do pierwszej edycji Polskiej Ścieżki Dźwiękowej Roku FMF; czołówka do serialu Bodo, a do tego muzyczne fragmenty z Ostatniej rodziny – opowieści o rodzinie Beksińskich.
Kompozytor zapewnia, że przygotował też niemałą niespodziankę dla fanów muzyki serialowej.

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Zdobył główną nagrodę w 7. edycji Berlinale Score Competition, był nominowany do European Talent Award w Kolonii. Finalista 4. Konkursu FMF Young Talent Award w 2016 roku. Czerpie inspiracje z różnych źródeł: folkloru polskiego i bałkańskiego, muzyki elektronicznej, współczesnej oraz jazzu. Oryginalne kompozycje Atanasa są doceniane w Polsce i na świecie. Jest twórcą aranżacji i producentem albumu Transoriental Orchestra Kayah, który uzyskał status platynowej płyty. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) wyprodukował album Ambition. Valkov jest też uznanym kompozytorem muzyki filmowej. W Polsce stworzył muzykę do filmu Ostatnia rodzina i dokumentu Deep Love Jana P. Matuszyńskiego oraz serialu Belfer Łukasza Palkowskiego. Skomponował muzykę do Legend polskich – cyklu filmów krótkometrażowych w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która łączy motywy etnicznych legend z nowoczesnym językiem filmowym w konwencji science fiction i fantasy. Brał udział w produkcji impresji filmowej Zwięzła kronika czasu Andrzeja Wajdy, a także krótkiego filmu Ambicja oraz spotu Czarna polana Tomasza Bagińskiego.Na cykl koncertów LIVE FROM STUDIO zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Redakcja FAN FM, FAN FM, fmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz