Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Święto pracy zdalnej oraz sceny z życia bez sceny - majówkowe propozycje RMF Classic
30 kwietnia 2020, 09:17 , aktualizacja 16:27
Na majowy, świąteczny weekend zespół RMF Classic przygotował kilka ciekawych propozycji nawiązujących tematycznie do obecnej sytuacji.


W piątek 1 maja od godz. 9:00 "Święto pracy zdalnej", czyli opowieści o tym, jak pomysłowo i ciekawie można urządzić biuro w domu.
Od godz. 13:00 "Bohaterowie są wśród nas" – przegląd najciekawszych postaci filmowych i komiksowych super-bohaterów, z którymi często ostatnio utożsamiamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników i pracowników ochrony zdrowia.
Od 17:00 oddech przy wybranych kompozycjach brytyjskiego wokalisty i kompozytora Eltona Herculesa Johna oraz ciekawostki z jego wydanej ostatnio biografii.
Przed snem, od 21.00 posłuchamy w całości nastrojowego albumu "Songs Without Words" Włodka Pawlika, pierwszego - i jak dotąd jedynego - polskiego laureata nagrody Grammy w kategorii jazzu.

2 maja, w sobotę to oprócz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – także Dzień Polonii i Polaków za granicą.
Korzystając z tego pretekstu oraz możliwości internetu od godz. 9:00 gościem RMF Classic będzie znakomity kompozytor muzyki filmowej Antoni Komasa-Łazarkiewicz, który na co dzień mieszka w Berlinie. Opowie o swoim życiu codziennym w stolicy Niemiec i pracy w warunkach pandemii.
Od 13:00 przegląd najciekawszych produkcji, w szczególności piosenek, które nagrali aktorzy polskich teatrów on-line, a od 17:00 wizyta, także on-line, w domowych bibliotekach polskich artystów i twórców. O tym, co czytają w tym trudnym czasie, opowiedzą między innymi – Anna Cieplak, Sylwia Chutnik, Jacek Cygan czy Andrzej Seweryn.
W "Muzyce spod igły" (21:00) tym razem I Koncert fortepianowy Fryderyka Chopina w wykonaniu Haliny Czerny – Stefańskiej.

W pierwszą niedzielę maja od godz. 10:00 Artur Andrus zaprasza na "Niedomówienia", a jego gośćmi będą: Bronisław Maj, Maja Sikorowska, Leszek Teleszyński - czyli słynny redaktor Maj z serialu "Życie na gorąco" oraz Jan Ptaszyn Wróblewski - kompozytor piosenki "Kolega Maj". Artur Andrus zadzwoni do wszystkich z ważnym pytaniem – „Jak się mają?
Od godz. 13:00 wirtualnymi gośćmi RMF Classic będą słynni artyści operowi - Aleksandra Kurzak i jej mąż Roberto Alagna oraz Piotr Beczała. W programie rozmowy o życiu w oczekiwaniu na powrót na wielkie sceny.
Od 16:00 w programie podróżniczym "Jasna strona świata" przegląd najciekawszych pieszych szlaków turystycznych w Polsce jako propozycja na czasy, w których przestanie obowiązywać hasło #zostańwdomu.
W cotygodniowej Liście Przebojów Muzyki Filmowej (18:00-20:00) oprócz podstawowego notowania także muzyczne akcenty związane z urodzinami znakomitego aktora Ala Pacino, który kilka dni temu skończył 80 lat. W programie pojawi się muzyka z najsłynniejszych produkcji z jego udziałem – między innymi z filmów "Ojciec chrzestny" i "Zapach kobiety".
W Operowej Niedzieli (od 21:00) zabrzmi album „Pawlik/Moniuszko Polish Jazz”, na którym Włodek Pawlik przełożył moniuszkowskie tematy na język jazzu, bo jak przystało na 3 maja w programie nie może zabraknąć muzyki twórcy naszej polskiej opery narodowej.
Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Koncertowa Majówka z RMF Classic (29 kwietnia 2010)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz