Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Dzień Flagi z RMF FM w 2020 roku
2 maja 2020, 08:51 , aktualizacja 14:52
Wspólne świętowanie Dnia Flagi 2 maja to już tradycja w RMF FM. W tym roku sytuacja jest wyjątkowo. Słuchacze tłumnie nie mogą osobiście uczestniczyć w tej akcji. Mogą natomiast śledzić ją na antenie RMF FM, jak również w internecie.


Tradycyjnie 2 maja RMF FM świętowało Dzień Flagi – tym razem jednak bez aktywnego udziału słuchaczy. Rano w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie pojawiło się "Morze Flag".
Akcja była dedykowana wszystkim Polakom – by przypomnieć, że z najgorszych sytuacji zawsze wychodziliśmy obronną ręką i że tym razem też przetrwamy trudny czas. Autorom akcji zależało, by Polacy poczuli się silni i zjednoczeni pod biało-czerwoną.

Relacje przygotowywane były przez reportera Michała Dobrołowicza, mogliśmy przez cały dzień słuchać w Faktach RMF FM oraz oglądać na www.RMF24.pl i www.RMF.fm. Tam też historia świętowania Dnia Flagi z RMF FM na przestrzeni lat.Przypomnijmy.
Wspólne, uroczyste świętowanie rozpoczęło się w 2013 kiedy to szaliki w narodowych barwach pojawiły się na pomnikach, a w 2014 roku gigantyczna biało-czerwona flaga została wyniesiona balonem na wysokość 152 metrów. Rok później flagi zostały wniesione na 5 szczytów m.in. na Rysy, w 2015 roku w barwy narodowe został przystrojony krakowski Ratusz. W 2017 roku odbyła się sztafeta z Helu na Giewont, rok później z Zakopanego do Gdynii. Przed rokiem "Morze flag" pojawiło się na krakowskich Błoniach.
2 maja 2020 roku również pojawiło się "Morze flag".

Polecamy także fotoreportaże FAN FM ze wspólnego świętowania Dnia Flagi w latach ubiegłych.

"Morze Flag" - rok 2019


Biało-czerwona sztafeta RMF M - rok 2018


Biało-czerwona sztafeta RMF FM - rok 2017


Krakowski Ratusz udekorowany biało-czerwoną - rok 2016


Dzień Flagi z RMF FM


Biało-Czerwona Sztafeta RMF FM


Dzień Flagi z RMF FM


Morze Flag od RMF FM na Dzień Flagi

Krzysztof Leszczyński, FAN FM
Zdjęcia: Jacek Skóra /RMF/ , Krzysztof Leszczyński /FAN/


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz