Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM z rekordowym wynikiem słuchalności
13 maja 2020, 17:12 , aktualizacja 17:14
RMF FM w najnowszej edycji badania Radio Track, przygotowanym przez Kantar osiągnął historycznie wysoką słuchalność 29,8%. To najwyższy wynik, jaki uzyskała jakakolwiek stacja w Polsce w ponad 20-letniej historii badań słuchalności radia. Wynik ten jest wyższy niż łączny wynik wszystkich pozostałych rozgłośni ogólnopolskich.

Tak wysoką słuchalność RMF FM zawdzięcza m.in. sposobowi, w jaki stacja zareagowała na pandemię koronawirusa w Polsce. Z Faktów RMF FM słuchacze dowiadywali się, często jako pierwsi, o najnowszych wydarzeniach związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa.
Stacja jest co miesiąc w czołówce rankingów najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce według badania Instytutu Monitorowania Mediów. A według badania Instytutu Reuters RMF FM jest tym medium, które Polacy darzą największym zaufaniem.

Fakty RMF FM od początku pandemii emitowane są co pół godziny przez cały dzień, również w weekendy. Bardzo ważnym obszarem jest edukacja: zespół dziennikarzy i reporterów objaśnia pandemię z naukowego, medycznego i ekonomicznego punktu widzenia. A także włącza się w akcje interwencyjne.

Oprócz tego RMF FM zrezygnowało z emitowania z programów "imprezowych", zastępując je audycjami np. dedykowane medykom i osobom walczącym z koronawirusem na pierwszym froncie, jak „Superbohaterowie”.
W Dniu Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych oddało im antenę RMF FM i media społecznościowe.
Dużą popularnością cieszy się także cykl „Koncerty z Dużego Pokoju”, w ramach którego wystąpiły już lub zapowiedziały swój udział największe polskie i zagraniczne gwiazdy, m.in. Shaggy, Ray Dalton, De Mono, Roksana Węgiel czy Wiki Gabor.
Swój udział potwierdziły kolejne gwiazdy:
Alicja Szemplińska – 13 maja
Ray Dalton - 14 maja
Jubel - 20 maja
Sebastian Riedel & Cree – 22 maja
Michał Szczygieł – 27 maja.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz