Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   W RMF Classic - lato pełne filmowych przebojów, filmowych zagadek i podróży po Polsce
26 czerwca 2020, 13:21 , aktualizacja 20:31
Tego lata RMF Classic przygotowało dla słuchaczy specjalny filmowy konkurs pod hasłem „5-ty element”. Innym muzycznym elementem letniej ramówki RMF Classic będzie plebiscyt na „Filmowy Przebój Lata”.

Każdy dzień wakacji od poniedziałku do piątku to Wakacyjne Śniadanie Mistrzów" (7:00 – 11:00).
W programie najważniejsze informacje z Polski i świata, informacje ekonomiczne – w tym o kursach walut, przegląd prasy, prognoza pogody oraz konkursy na rozbudzenie umysłu.
Dyżurny historyk RMF CLASSIC Maciej Korkuć przygotował specjalnie na poranek „Smaczki Historyczne” (7:10). W tym cyklu prezentuje wybrane przez siebie fragmenty historycznych tekstów – oficjalnych dokumentów, opisów, listów, pamiętników, dzięki którym możemy spojrzeć na najciekawsze wydarzenia okiem ich twórców.
W poniedziałki i środy ok. 8:50 na naszej antenie „WAKAT – czyli Wakacyjny Alfabet Turystyczny Artura Andrusa”, w którym znany dziennikarz i satyryk z przymrużeniem oka opisuje turystyczne atrakcje oraz znane nam wszystkim z doświadczenia różne podróżnicze perypetie.
We wtorki i czwartki ok. 8:50 „Technika na wakacje” – cykl, w którym prof. Ryszard Tadeusiewicz prezentuje warte obejrzenia podczas letnich wędrówek, najciekawsze zabytki techniki w Polsce – mosty, wieże, kopalnie itp.
Będą też mini programy pod hasłami: „Look bagażowy” - czyli spojrzenie na niezbędne gadżety, które musimy zapakować przed wyjazdem na wakacje czy „Cennik współczesny” – przegląd kosztów wyjazdu i pobytu w wakacyjnych kurortach w naszym kraju.

Filmowy konkurs pod hasłem "5-ty element (poniedziałek - piątek, od 11.00 do 15.00).
W każdej odsłonie zabawy zadaniem będzie odgadnięcie tytułu filmu, który jest piątym elementem rankingu, tworzonego wspólnie z setką wybranych przez RMF CLASSIC artystów oraz ludzi ze świata kultury, sztuki czy sportu, ludzi, których też często słyszycie na antenie stacji.

Wakacyjne popołudnia, od poniedziałku do piątku to magazyn "Mapa Lata" (15:00 – 19:00), a w nim mnóstwo informacji o kulturalnych atrakcjach tego wyjątkowego przecież sezonu. W cyklu „Scena letnia” zapowiedzi plenerowych koncertów i spektakli.
„Otwarte!” - czyli informacje o tym, które instytucje kultury wznawiają pracę po lockdownie.
W programie także inne wakacyjne ciekawostki takie jak „Sekcja ARCHEO” - czyli cykl o najciekawszych odkryciach archeologicznych w Polsce, a także „Książka na lato” – recenzje książek, które warto przeczytać np. na hamaku.
Inny literacki trop w programie to „Pióro w podróży” – opowieści o podróżach słynnych pisarzy, które mogą być dla Was inspiracją do zaplanowania ekspedycji ich śladami.
A w każdy czwartek o 16.50 RMF Classic poleca program "Z Mariuszem Szczygłem w Pradze".
Wspólnie ze słuchaczami tworzony będzie cykl „Cudne manowce”. Dzwoniąc pod numer +48 123 703 703 możecie nagrać informację dokąd „zbłądziliście” tego lata w Polsce w poszukiwaniu ciszy i spokoju, jakie niezwykłe zakątki naszego kraju odkryliście. Przy okazji możecie nagrać pozdrowienia dla swoich bliskich, przyjaciół lub znajomych. Najciekawsze wypowiedzi zaprezentowane zostaną na antenie. Najciekawsze zostaną dodatkowo nagrodzone wakacyjnymi gadżetami RMF CLASSIC.

Wakacyjny "Happy Hours" powraca - od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00, a w nim:
- Poniedziałek to „Nowe fale muzyki” – cykl poświęcony młodym polskim twórcom
- Wtorek to „Kino, kobiety i śpiew” – cykl, w którym pojawią się najpiękniejsze piosenki filmowe śpiewane przez kobiety
- Środa to „Kino Classic” – cykl poświęcony muzyce towarzyszącej kultowym scenom filmowym
- Czwartek to „Kino samochodowe” – cykl poświęcony muzyce towarzyszącej znanym scenom filmowym z samochodem w tle
- Piątek – to „Męskie śpiewanie” – tu prezentujemy filmowe piosenki w męskim wykonaniu.

Weekendowe, wakacyjne propozycje RMF CLASSIC:

"Sobota w plenerze" (9:00 – 13:00) to program, w którym oprócz informacji o weekendowych atrakcjach kulturalnych znajdziecie podpowiedzi jak ciekawie spędzać wakacje na wolnym powietrzu, w co się bawić, w co zagrać np. z dziećmi, jak aktywnie i pożytecznie wypełnić wolny czas i jak zaplanować atrakcyjne wycieczki.
Tym tematom poświęcone będą cykle: „Obrazy na drogę” „Obóz przetrwania” oraz „Mikrowyprawy”.

Sobotnie popołudnia spędzimy w "Księgarni pod chmurką" (13:00 – 17:00), a w niej spotkania z pisarzami, recenzje i konkursy z nagrodami do czytania.

Od 18:00 przez dwie godziny posłuchamy propozycji do plebiscytu "Filmowy Przebój Lata". Program także w niedzielny wieczór.
Od 21:00 "Wakacyjna Muzyka spod igły", czyli tradycyjnie coś dla miłośników muzyki z płyt winylowych.

Niedzielne przedpołudnia poświęcone będą podróżom po Polsce. "Atlas Polski" (10:00-14:00) to zbiór ciekawostek, porad i informacji o rodzimych turystycznych atrakcjach, które w tym roku – z wiadomych względów - na pewno będą bardziej niż zwykle doceniane i odwiedzane. W programie pojawi się cykl „Atlas legend polskich”, z którego dowiecie się, że praktycznie każde miasto w kraju może się pochwalić niezwykłymi historiami, przy których Smok Wawelski wydaje się być mocno przereklamowany.

Popołudnie, to program o przyrodzie i ekologii - "Niedziela w ogrodzie" (14:00-18:00), a w nim opowieści ze świata zwierząt, wizyty w słynnych parkach i grodach (także za granicami Polski), ale też - na działce. W programie m.in. cykl „Zioła dookoła”, czyli zbiór ciekawostek na temat unikatowych właściwości tych niezwykłych roślin.

Na koniec dnia "Głosy bez granic" (21:00), czyli retransmisje najsłynniejszych koncertów muzyki operowej, ale także solowych koncertów słynnych wykonawców.

Na koniec informacja o codziennym cyklu "Obserwatorium" (20:30). Każdego dnia wakacji astronomowie z Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach zapowiadają, co tego wieczoru i nocy można zaobserwować na letnim niebie. To opowieści nie tylko z życia gwiazd i planet, ale także „rozkład jazdy” Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, która latem efektownie przecina także polskie niebo.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF, rmfclassic.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz