Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   14. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - zapowiedź
20 maja 2021, 18:28 , aktualizacja 18:37
Tegoroczna edycja FMF-u będzie w dwóch odsłonach. Pierwsza - online, w terminie od 27 do 30 maja oraz druga - w realu, w terminie 28-29 sierpnia.


W programie tegorocznej edycji FMFu znalazły się m.in.:
- The Best of John Barry z nieśmiertelnymi tytułami: Tańczący z wilkami, Niemoralna propozycja czy Pożegnanie z Afryką.
- Najgorętsze seriale czasu pandemii, czyli m.in. The Crown, Wiedźmin, Wataha, Dom z papieru, Czarne lustro, Gambit królowej, a także światowa premiera muzyki z ostatniego sezonu Wikingów.
- Spotkania m.in. z Hildur Guðnadóttir, Atanasem Valkovem, Łukaszem Targoszem, Diego Navarro, Martinem Phippsem czy Janem A.P. Kaczmarkiem.
- Mistyczne chóralne brzmienia z Kopalni Soli „Wieliczka” i potęga filmowych orkiestr symfonicznych ponownie w plenerze.


Będą znane widzom FMFu pasma:
- Forum Audiowizualne - do rozmów o muzyce filmowej zaproszone zostały Teonika Rożynek — autorka ścieżki dźwiękowej do niedawnej koprodukcji KBF Prime Time, Hildur Guðnadóttir — zdobywczyni Oscara za muzykę do Jokera, Maggie Rodford — agentka i producentka muzyczna z niezliczoną ilością tytułów w CV, która pracowała m.in. przy Paddingtonie 2, a także z psychologami, specjalistami od wizerunku z Hollywood czy też przedstawicielami organizacji ASCAP i BMI, które zajmują się zbiorowym zarządzaniem prawami autorskimi.
- Kino samochodowe na dachu Galerii Kazimierz pokazany zostanie film "Sound of Metal"
- Cinema Chorale z utworami z takich filmów, jak Portret kobiety w ogniu, Wielkie piękno czy Śmierć w Wenecji
- Gala Muzyki Filmowej w trzech odsłonach: na start zabrzmi muzyka towarzysząca intrygom i akcji — premierowo, jako pierwsi na świecie, usłyszymy na żywo m.in. gęste jak krew suity z Króla, Wiedźmina czy Watahy. Obok orkiestry na scenie pojawi się Ania Karwan, wszechstronna wokalistka, której talentu nie trzeba już publiczności FMF przedstawiać. Środkowa część koncertu to czas na przejmujące osobiste historie – popularną piosenkę z Euforii śpiewaną w oryginale przez Billie Eilish i Rosalię wykonają Natalia Nykiel i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals. W programie tej sekcji znajdą się również m.in. Sukcesja, Kraina Lovecrafta i Rok za rokiem. Na koniec zabrzmi suity z filmów Czarne lustro, Gambit królowej, Wikingów i Ukrytą grę łączy przede wszystkim motyw walki – o swoją pozycję, o tożsamość, o niezależność. My Life Is Going On z Domu z papieru zaśpiewa znana z wykonania oryginalnego hiszpańska wokalistka Cecilia Krull. Do Krakowa wraca uwielbiany przez publiczność FMF Diego Navarro, który poprowadzi Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej wspólnie z Katarzyną Tomalą. - FMF4Kids - z muzyką z Agi Bagi, polskiego serialu animowanego promującego ekologiczne postawy wśród najmłodszych.

Na zakończenie organizatorzy proponują The Best of John Barry w 10-tą rocznicę śmierci legendarnego kompozytora złotej ery Hollywood. W hołdzie wielokrotnie nagradzanemu twórcy FMF Youth Orchestra wykona muzykę z m.in. Pożegnania z Afryką, Tańczącego z wilkami czy Niemoralnej propozycji. John Barry to oczywiście również muzyka z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Posłuchamy więc utworów z Pozdrowień z Rosji, W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, a także piosenek z Diamenty są wieczne oraz Żyje się tylko dwa razy. Tę pierwszą wykona Marcin Maciejczak, nastoletni fenomen polskiej estrady, zwycięzca trzeciej edycji „The Voice Kids”. Orkiestrę złożoną z najzdolniejszych młodych muzyków naszego miasta poprowadzi ceniona dyrygentka i pedagożka, związana z FMF od samego początku Monika Bachowska.

Szczegóły programu na strona fmf.fm/program

Na 14. FMF zapraszają Miasto Kraków, KBF oraz RMF Classic. A także partner festiwalu Galeria Kazimierz, partner strategiczny Kraków Airport oraz mecenas KBF- firma Suempol.


Redakcja FAN FM, FAN FM, KBF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz