Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic na lato: Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata z udziałem Natalii Kukulskiej
26 czerwca 2021, 11:08
W RMF Classic rusza Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Tyle słońca w całym mieście” i swoim udziałem uświetni ją Natalia Kukulska. Znana wokalistka będzie zachęcać słuchaczy do głosowania na filmowe przeboje, które najmocniej kojarzą się z latem, słońcem i egzotyką.

Plebiscyt pod hasłem „Tyle słońca w całym mieście” potrwa od 1 lipca do końca wakacji. Wielki finał odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend, a wśród głosujących zostaną wtedy rozlosowane nagrody.W letniej ramówce, która startuje 28 czerwca, znajdzie się wiele interesujących propozycji przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic.
Znany i lubiany pisarz, piosenkarz i artysta kabaretowy Artur Andrus, będzie bawił słuchaczy w cyklu satyrycznych felietonów. Pod hasłem „Informator turystyczny dla tych, którzy są gdzie indziej” stworzy przewrotny i jedyny w swoim rodzaju wakacyjny przewodnik.

W konkursie „Państwa. Miasta. Rzeki” przez fascynujące zagadki geograficzne będzie można poznawać Polskę i świat.

Codzienne popołudniowe pasmo „Mapa lata” stanie się wakacyjnym magazynem kulturalnym z informacjami o koncertach, spektaklach, wystawach i pokazach. Będą relacje z najważniejszych festiwali muzycznych i filmowych oraz rekomendacje na co iść do kina i co przeczytać. Program ma służyć jako narzędzie wsparcia dla instytucji kultury, które otwierają się po pandemii.

Wieczorne pasmo „Happy Hour” to z kolei specjalny muzyczny program dedykowany słuchaczom, którzy w danym dniu obchodzą swoje święto. Dedykacje, imiennik i ciekawostki związane z danym dniem dopełni Najpiękniejsza Muzyka Filmowa na Lato.

W weekendy RMF Classic stawia na niezwykle istotną dziś tematykę – szeroko rozumianą naturę i ekologię („Zielona niedziela”, 14-18). Sporo miejsca poświęcone będzie także promocji polskich atrakcji turystycznych („Wakacyjny Atlas Polski”, niedziele 10-14). Przebojowo zapowiada się również sobotni wieczór pod hasłem „Sobota z Dreszczykiem”. Pasmo poświęcone będzie jednemu z najchętniej dziś czytanych i oglądanych gatunków – kryminałom. Będą opowieści o ich twórcach, ekranizacjach i czarnych charakterach.

Codziennie wieczorem z kolejnym sezonem wraca „Prognoza Astronomiczna”, z której słuchacze dowiedzą się, co można będzie nocą zobaczyć na niebie.
Letnia ramówka RMF Classic to również wiele programów muzycznych z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę porę roku.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz