Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Pięciu nowych prowadzących „Popołudniową Rozmowę w RMF FM”
21 sierpnia 2021, 16:46
Od 1 września "Popołudniową Rozmowę w RMF FM" prowadzić będzie pięciu dziennikarzy: Bianka Mikołajewska, Tomasz Terlikowski, Marek Tejchman, Piotr Salak i Paweł Balinowski.

Wywiadów z zaproszonymi gośćmi – politykami i ekspertami, publicystami będzie można słuchać od 1 września, od poniedziałku do piątku, od godziny 18:02 na antenie RMF FM oraz w Radiu RMF24 i na stronie www.rmf24.pl

W poniedziałki wywiady poprowadzi Bianka Mikołajewska, od 5 lat wicenaczelna i szefowa zespołu śledczego OKO.press, a wcześniej dziennikarka „Polityki” i „Gazety Wyborczej”, nagrodzona m.in. tytułami Dziennikarz Roku (Grand Press 2016) i Dziennikarz Dekady (Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2019).

We wtorki gospodarzem programu będzie Paweł Balinowski, reporter RMF FM związany ze stacją od 9 lat. Codziennie relacjonuje bieżące wydarzenia polityczne w kraju, zajmuje się też tematyką międzynarodową, szczególnie informacjami z Rosji, Białorusi, Ukrainy i państw Bliskiego Wschodu. Pracę jako dziennikarz zaczynał w toruńskim Radiu Plus.

Na środowe rozmowy zaprosi Tomasz Terlikowski, felietonista „Tygodnika Solidarność”, wcześniej m.in. redaktor naczelny i programowy Telewizji Republika. Karierę dziennikarską zaczynał w radiu, ale pracował i w telewizji, i w agencji prasowej, i w dzienniku, i w tygodniku, a nawet w miesięczniku i kwartalniku. Łatwiej wymienić, gdzie nigdy nie publikował, niż do jakich tytułów pisał, bo pracował w „Newsweeku”, „Gazecie Polskiej”, tygodniku „Wprost” i kwartalniku „Fronda”, a jego teksty drukowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Polska Codziennie” czy nieistniejący już tygodnik „Ozon”.

W czwartki audycję poprowadzi Piotr Salak, dziennikarz sportowy Canal+, TVN i TVN24. Dziennikarskie szlify zdobywał w RMF FM, gdzie przez 10 lat był m.in. reporterem oraz współtwórcą i szefem redakcji sportowej. Kilkukrotnie relacjonował Igrzyska Olimpijskie czy piłkarskie Mistrzostwa Świata i Europy, ale bardzo bliski jest mu też świat polityki i kultury.

W piątki z gośćmi rozmawiać będzie natomiast Marek Tejchman, wicenaczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, wcześniej dziennikarz TVN CNBC, TVN24 i TVN24 BIS, gdzie prowadził autorskie programy. W Radiu TOK FM był zastępcą redaktor naczelnej i autorem magazynu „EKG”. Pracował też w Polsacie jako wydawca, reporter i prowadzący „Wydarzenia”, a karierę zawodową rozpoczynał w Radiu PiN.Oprócz tego na antenę RMF FM po wakacyjnej przerwie wraca też „Poranna Rozmowa” (8:02) prowadzona już od pięciu lat przez Roberta Mazurka.

Pierwsza część obu wywiadów nadawana jest na antenie RMF FM, a kontynuacja emitowana jest w internetowym radiu informacyjnym – Radiu RMF24 oraz w wersji wideo na portalu RMF24.pl.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF
Zdjęcia: PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz