Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Jesienna ramówka RMF Classic na 18. urodziny
28 sierpnia 2021, 08:53
Z okazji 18. urodzin w jesiennej ramówce RMF Classic pojawi się niezwykły konkurs dla słuchaczy – „Nakręcone do lat 18”. Wśród nowości programowych znajdą się także wieczorne audycje autorskie poświęcone muzyce filmowej, a poranny program poprowadzi nowy głos stacji – Łukasz Wojtusik.

Tej jesieni RMF Classic wraz ze słuchaczami obchodzić będzie swoje 18. urodziny.

Z tej okazji stacja przygotowała konkurs "Nakręcone do lat 18" (dni powszednie, 10-13), w którym pojawią się zagadki związane z najlepszymi filmami nakręconymi w ciągu ostatnich 18 lat. Wielki finał tej zabawy nastąpi 27 października, w rocznicę uruchomienia stacji.

Wśród nowości pojawią się wieczorne audycje muzyczne:
- w poniedziałki o 18-ej będzie to program "Filmowe love" poświęcony najsłynniejszym filmom o miłości, oczywiście z muzyką z tych obrazów.
- w czwartki w tym paśmie nadawany będzie magazyn "Między ścieżkami" czyli historie powstania najsłynniejszych soundtracków.
- w piątki natomiast zagości "Wieczór z dreszczykiem" z opowieściami o najlepszych filmach kryminalnych i sensacyjnych oraz z muzyką z tych produkcji.

Po wakacyjnej przerwie wraca też środowy "Wieczór Nowości Muzycznych" z informacjami z rynku muzycznego, recenzjami oraz premierowymi nagraniami oraz "Śniadanie Mistrzów" (dni powszednie, 7-10), które, jak już wspominaliśmy, będzie miało nowego gospodarza – słuchaczy budzić będzie Łukasz Wojtusik.
W porannym paśmie znajdą się m.in. „Fakty RMF Classic”, „Fakty Kulturalne”, „Pasaż Ekonomiczny”, „Datownik Historyczny Macieja Korkucia”, felietony naukowe prof. Ryszarda Tadeusiewicza „Technika dla laika” oraz „Danie do myślenia” – poranne rozmowy z przedstawicielami świata kultury, sztuki, muzyki i nauki.

Popołudniowe audycje to dobrze znane słuchaczom magazyny autorskie (13-17): - w poniedziałki poświęcone literaturze "Spis treści" Małgorzaty Bugaj oraz "Piątka z Literatury" Szymona Kloski i Tomasza Pindla,
- we wtorki – "RMF Classic? Naturalnie!" o ekologii i zmianach klimatycznych Marty Kubali,
- w środy – "Życie z Klasą", magazyn lifestylowy Uli Urzędowskiej,
- w czwartki – "Wydział Kultury" (a w Warszawie lokalny program "Pałac Kultury") z zapowiedziami wydarzeń kulturalnych zbliżającego się weekendu,
- w piątki – magazyn filmowy "Kino w roli głównej" Magdy Juszczyk z felietonami z cyklu "Odeon Stanisława Janickiego".

Po wakacyjnej przerwie powracają też m.in. wywiady Artura Andrusa "NieDoMówienia" (niedziele, 10-13), "Lista Przebojów Muzyki Filmowej" (niedziele, 18-20; propozycje we wtorkowej "Rozgrzewce" po 18-ej), "Bliskie Spotkania" (soboty, 17-20), czyli rozmowy dziennikarzy RMF Classic z ludźmi świata kultury, muzyki, nauki i sztuki oraz magazyn podróżniczy "Jasna Strona Świata", na który zaprasza Marek Tomalik (niedziele, 16-18).

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz