Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Propozycje Radia RMF FM na Święto Niepodległości
9 listopada 2022, 07:57
W 6. edycji imprezy RMF FM z okazji Święta Niepodległości wystąpią Elektryczne Gitary, Oskar Cyms, Blanka, Mateusz Ziółko i Feel. Koncert rozpocznie się 11 listopada w samo południe na krakowskim Rynku Głównym.

Jak co roku z okazji polskiego dnia niepodległości RMF FM organizuje „Ogólnopolskie Śpiewanie Biało-Czerwonych Przebojów” – wielki koncert w formie karaoke, na którym występują największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Współorganizatorem imprezy jest Miasto Kraków.
Tegoroczna, szósta już edycja, rozpocznie się w samo południe od odśpiewania hymnu narodowego. A później polskie hity wszech czasów zaśpiewają Elektryczne Gitary, Oskar Cyms, Blanka, Mateusz Ziółko i Feel. Obok sceny na wielkim telebimie wyświetlane będą specjalnie przygotowane animacje i teksty utworów, dzięki czemu wraz z artystami piosenki będzie mógł zaśpiewać każdy, kto przyjdzie na krakowski rynek.

Cała impreza będzie transmitowana na żywo na stronie rmf.fm i na profilach stacji w social mediach. Relacje z imprezy znajdą się też w specjalnym programie RMF FM prowadzonym przez Daniela Dyka ze studia i Jacka Tomkowicza ze sceny na Rynku.

Oprócz tego 11 listopada RMF FM zaprosi słuchaczy na specjalne wydanie „QuizShow”, w którym Paulina Sawica przepyta gwiazdy w specjalnych biało-czerwonych konkursach.

Po 18-ej kolejna edycja corocznego plebiscytu „Złote Pługi”. W tym roku to Tomasz Olbratowski i Mariusz Kałamaga wybierą i skomentują najoryginalniejsze i najdziwniejsze wypowiedzi polityków układając je w swoisty ranking.

Natomiast wieczorem Darek Maciborek zaprasza na „Historię Polski w obrazkach… dźwiękowych”, w której przy pomocy archiwalnych dźwięków, komentarzy gwiazd i piosenek zilustruje najciekawsze lata z historii naszego kraju.

Święto Niepodległości przez cały dzień będzie też tematem przewodnim „Faktów RMF FM”.
Dziennikarze przedstawią m.in. historię Antoniego Stawarza, organizatora oswobodzenia Krakowa w 1918 roku oraz porozmawiają z Polakami, bijącymi rekordy w swoich dziedzinach pod flagą biało-czerwoną: himalaistą Andrzejem Bargielem, podróżnikami Mateuszem Waligórą i Piotrem Chmielińskim oraz żeglarką Joanną Pajkowską.
W „Faktach” głos zabiorą też słuchaczki i słuchacze – reporterzy w wielkich miastach i małych miasteczkach w całej Polsce pytać będą, co oznacza dla nich niepodległość.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz