Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic zmienia się na święta
30 listopada 2022, 15:02
12 grudnia odbędzie się ekskluzywny koncert dla słuchaczek i słuchaczy RMF Classic i RMF Classic+ Haliny Mlynkowej, która zaśpiewa najpiękniejsze utwory z polskich filmów oraz specjalną, świąteczną piosenkę rozgłośni napisaną przez Artura Andrusa. A już od 1 grudnia RMF Classic będzie nadawać świąteczne piosenki przez cały dzień.

W tym roku już od 1 grudnia – po raz 11. – RMF Classic zmienia format muzyczny i pod hasłem "Najpiękniejsza Muzyka na Święta" codziennie, przez cały dzień nadawać będzie wyłącznie piosenki związane z Bożym Narodzeniem i zimą. Na antenie zabrzmią klasyczne, gwiazdkowe standardy sprzed lat oraz współczesne hity najpopularniejszych artystów.

Tradycyjnie "Najpiękniejszej muzyce na Święta" towarzyszyć będzie Plebiscyt na Świąteczny Przebój Wszech Czasów, w którym słuchacze wybiorą swoje ulubione gwiazdkowe piosenki w internetowym głosowaniu. Wielki finał zaplanowano oczywiście na antenie RMF Classic 26 grudnia.

„Dwa serduszka” z filmu „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego, „Ta ostatnia niedziela” Mieczysława Fogga, czy „Ruchome piaski” z repertuaru Varius Manx wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do kultowego filmu „Nocne graffiti” z Kasią Kowalską i Markiem Kondratem – między innymi takie utwory usłyszą uczestnicy ekskluzywnego koncertu Haliny Mlynkovej. Występ, którego organizatorami są RMF Classic, RMF Classic+ i Warner Music Poland odbędzie się 12 grudnia w warszawskim klubie Jassmine.

"Najpiękniejsza muzyka filmowa towarzyszy nam i naszym słuchaczom od prawie 20 lat, jednak wiemy, jak ważnym i niejednokrotnie intymnym przeżyciem są koncerty z muzyką graną na żywo" – tłumaczy Magdalena Wojewoda-Mleczko, Dyrektorka Muzyczna RMF Classic. "To dlatego postanowiliśmy zaprosić 100 osób na spotkanie z piosenkami, które są częścią historii polskiego kina. Będzie można usłyszeć je na żywo w Warszawie już 12 grudnia" – dodaje Wojewoda-Mleczko.

Sama Halina Mlynkova mówi: "Moja muzyka ma wiele twarzy. Mam nadzieję, że i to oblicze przemówi do Waszych serc. Tym razem zabieram Was do świata wyjątkowych polskich utworów, które gdzieś już kiedyś słyszeliście".

Podczas tego wieczoru goście będą mogli także porozmawiać z dziennikarzami stacji RMF Classic i platformy RMF Classic+, którzy wezmą udział w koncercie. Dodatkową atrakcją będzie wykonanie świątecznej piosenki RMF Classic, którą od 1 grudnia będzie można usłyszeć na antenie. Autorem tekstu jest ceniony dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor tekstów i gospodarz audycji „NieDoMówienia” w RMF Classic, Artur Andrus. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są do zdobycia w konkursie antenowym radia RMF Classic oraz w Plusomacie platformy RMF Classic+.

Redakcja FAN FM, FAN FM, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz