Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   20. Krakowski Festiwal Górski pod patronatem RMF MAXX
1 grudnia 2022, 09:15 , aktualizacja 09:16
10 i 11 grudnia 2022 odbędzie się 20. Krakowski Festiwal Górski. To unikalne wydarzenie łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty Gór ponownie przyciągnie do Krakowa rzesze entuzjastów górskich historii. Nadchodząca edycja odbędzie się w formule tradycyjnej z udziałem publiczności. Po festiwalu zacznie działać platforma online.


W programie m.in.: Filmy, prelekcje, warsztaty z tematyki obejmującej wspinanie sportowe, bouldering i góry, skialpinizm i freeride, sport, podróże, eksplorację i kulturę okołogórską.

Przyjazną i nowoczesną przestrzeń dla festiwalu w tradycyjnej formule zapewni Centrum Kongresowe ICE Kraków. Tu odbędą się pokazy filmów, prelekcje zaproszonych gości oraz warsztaty szkoleniowe z różnych obszarów górskiej aktywności.

Do Krakowa zawitają m.in. Hans Kammerlander, Stefan Glowacz, Melissa La Neve, Michaił Fomin, Nikita Bałabanow. Już tradycyjnie podsumujemy kolejny sezon, za co za tym idzie nie zabraknie spotkań ze świetnymi polskimi alpinistami i wspinaczami. Do tego ponad 30 filmów z całego świata – rywalizacja o Grand Prix KFG zapowiada się fascynująco. Krakowski festiwal to również spotkania z literaturą, solidna porcja szkoleniowej wiedzy i last but not least – kiermasz sprzętu i odzieży outdoorowej.

W programie 20. KFG nie zabraknie Międzynarodowego Konkursu Filmowego, pojawi się wiele rozmów i dyskusji literackich, swoje prelekcje będą mieli wybitni alpiniści – również ci z zagranicy. Przyznamy nagrody za największe wyczyny wspinaczkowe w minionym roku i nie tylko. Nie zabraknie również ważnego dla nas elementu szkoleniowego – pracujemy nad ciekawym zestawem warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w górach.Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w tradycyjnej formule w weekend 10-11 grudnia w ICE Kraków. Równocześnie przez ponad miesiąc, od 12 grudnia do 15 stycznia 2023, dostępna będzie platforma online – playkrakow.com.

Pełny program oraz bilety, karnety wstępu na Festiwal, na stronach kfg.pl

Patronem medialnym jest m.in. Radio RMF MAXX.

Redakcja FAN FM, FAN FM, kfg.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz