Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Ekumeniczna Wigilia Tomasza Terlikowskiego w Radiu RMF24
21 grudnia 2022, 13:11 , aktualizacja 13:13
Informacyjno-muzyczne Radio RMF24 w tę Wigilię zaprasza na niezwykłe spotkanie w duchu ekumenicznego porozumienia – gośćmi Tomasza Terlikowskiego będą aktor Tomasz Karolak, socjolożka, historyczka idei i publicystka Karolina Wigura oraz teolożka i biblistka ewangelicka prof. Kalina Wojciechowska.

Tej niezwykłej rozmowy w gronie ateisty, katolika i ewangelika można będzie wysłuchać w Radiu RMF24 w Wigilię od godz. 14.
Tego samego dnia stacja zaprosi też na spotkanie z rodziną Malików, która już od pięciu pokoleń buduje krakowskie tradycyjne szopki. Po godz. 17 na antenie pojawią się też kolędy.

W Pierwszy Dzień Świąt w programie znajdzie się m.in. "Świąteczny Przewodnik Filmowy" – Dawid Muszyński z portalu naekranie.pl i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli „Zwierz popkulturalny” opowiedzą o klasykach, nowościach i filmach, które tradycyjnie łączą się ze Świętami. Te rozmowy pojawią się w programie Krzysztofa Urbaniaka w godz. 9-14.

26 grudnia upłynie w Radiu RMF24 pod znakiem magicznych "Opowieści z dalekiej Północy". O dzikich miejscach, które fascynują, bo rządzi nimi przyroda, a nie człowiek, opowiedzą przyrodnik i dziennikarz Adam Wajrak, reporterka i fotografka Ilona Wiśniewska, Asia Kananen, znana w sieci jako Ostra Finka, opisująca swoje życie i podróże za Kołem Podbiegunowym oraz prof. Nina Witoszek z Centrum Rozwoju i Środowiska Uniwersytetu w Oslo. W swoim programie Marcin Jędrych (9-14) połączy się także z Polską Stacją Arktyczną Hornsund na Spitsbergenie, która prowadzi całoroczny monitoring środowiskowy i jest najdalej wysuniętą na północ stałą polską instytucją naukową.

Redakcja FAN FM, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Fakty RMF FM w Boże Narodzenie z Ziemi Świętej (18 grudnia 2015)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz