Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Jan Mikruta i Przemysław Marzec ponownie w Bagdadzie
18 sierpnia 2003, 10:22
Specjalni wysłannicy RMF FM Jan Mikruta i Przemysław Marzec wrócili po czterech miesiącach do stolicy Iraku - Bagdadu. Wcześniej narażali własne życie, by relacjonować na żywo działania wojenne. Dzisiejszy Bagdad w oczach korespondentów RMF jest dużo spokojniejszy.

Handlowe ulice pełne są towarów, najlepiej sprzedają się oczywiście klimatyzatory. Jest też zdecydowanie taniej niż przed wojną, bo handlarze nie płacą ceł i podatków. Zaczęły działać szkoły i uczelnie, ruchem kierują iraccy policjanci, działa też komunikacja miejska.

Powoli robi się też bezpieczniej, przynajmniej w dzień. Po zapadnięciu zmroku nadal słychać strzały, miasto pogrążone jest w ciemnościach. Po zmierzchu ulice się wyludniają. Nie ustają też akty sabotażu, które uderzają jednak nie w Amerykanów, ale w mieszkańców Bagdadu.

Reporterzy RMF będą bezpośrednio z Iraku relacjonować przebieg stabilizacji w tym regionie świata. Jan Mikruta i Przemysław Marzec będą się też przyglądać przejęciu przez Wojsko Polskie środkowej strefy stabilizacyjnej.

Bezpośrednie relacje na antenie RMF FM w Faktach.

Tomasz Róg, FAN FM, RMF FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz