Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   7. Targi Książki - relacja ze spotkania z dziennikarzami RMF FM
25 października 2003, 18:56
W dniu 25 października o godzinie 15:00 w sali seminaryjnej nr 1 podczas 7. Targów Książki odbyło się spotkanie z dziennikarzami RMF FM - autorami książek z serii "Przez dziurkę od klucza", Katarzyną Szymańską-Borginon, Andrzejem Zauchą, Janem Mikrutą i Przemysławem Marcem. Przedstawiamy pełną relację z tego spotkania, na którym był również obecny reporter FAN FM.


Spotkanie rozpoczął prezes wydawnictwa BOSZ - Bogdan Szymanik, który przywitał wszystkich autorów książek, podziękował zaproszonym gościom, radiu RMF FM za szalenie kompetentą współpracę, a także autorowi projektów okładek książek - profesorowi Plucie.Krzysztof Nepelski - dyrektor marketingu RMF FM również przywitał serdecznie główne gwiazdy spotkania i przekazał specjalne podziękowania dla Jana Mikruty i Przemysława Marca - naocznych świadków wojny w Iraku i autorów książki pt. "Bagdad. 67 dni"

Rozmowę z publicznością rozpoczęła Kasia Szymańska-Borginon, która przytoczyła anegdotę o studiu RMF FM Bruksela, które mieści się w jej domu. Z tego studia Kasia nadaje często wcześnie rano, będąc w piżamie. Właśnie m.in. dlatego jej książka nazywa się "W piżamie do Europy" Brukselska korespondentka zapytana o to, czy rzeczywiście Polska jest najgorzej przygotowana do wejścia w struktury Unii Europejskiej, odpowiedziała, że faktycznie zdarza się, iż Polska musi nadganiać pewne zaległości, ale nie zmienia to faktu, że już jesteśmy w Unii.

Jan Mikruta i Przemysław Marzec podkreślali, iż ich książka nie opisuje wojny w Iraku, lecz życie Irakijczyków i dziennikarzy podczas wojny. Na pytanie "w imię jakich wartości ryzykowali życiem?" - reporterzy RMF, odpowiedzieli, iż byli w najważniejszym przez ponad dwa miesiące miejscu na świecie, w której przebywała tylko I liga dziennikarzy. Nie chcieli wracać, ponieważ wycofanie się oznaczałoby klęskę.Andrzej Zaucha - autor najnowszej książki z serii pt. "Moskwa Nord-Ost" zapytany przez nas o to, czy były rozbieżności między tym co podawał rosyjski rząd a zwykli naoczni świadkowie w sprawie ataku czeczeńskich terrorystów na teatr na Dubrowce, zwrócił na fakt, iż przez cały czas rząd i służby specjalne określają szturm jako sukces. W żadnym wypadku użyty gaz nie był szkodliwy. Przyczyną śmierci 123 zakładników był brak pomocy medycznej. Rosyjski minister zdrowia oraz mer Moskwy uważają, że przyczyną śmierci widzów musicalu "Nord-Ost" nie był gaz, lecz to, iż Czeczeni nie podwali im wody, pokarmu i kazali siedzieć bez ruchu 57 godzin w jednej pozycji.
Andrzej Zaucha ustosunkował się również do kwestii odszkodowań, jakie otrzymały poszkodowane osoby. Moskiewski reporter RMF FM zwrócił uwagę również na pojawiające się informacje, że w przeciągu 2-3 miesięcy może nastąpić kolejny atak czeczeńskich terrorystów.Po skończonym spotkaniu dziennikarze RMF FM przeszli na stoisko wydawnictwa BOSZ, gdzie rozdawali autografy i podpisywali swoje książki.

Pełen zbiór zdjęć poświęconych spotkaniu z Katarzyną Szymańską-Borginon, Andrzejem Zauchą, Przemysławem Marcem i Janem Mikrutą znajdziecie Państwo TUTAJ

Już w najbliższy poniedziałek rusza na stronach FAN FM konkurs związany z reportażem Andrzeja Zauchy "Moskwa. Nord-Ost", w którym możecie wygrać książkę moskiewskiego korespondenta RMF FM. Zapraszamy.

Tomasz Róg, FAN FM
Zdjęcia: Tomasz Róg


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz