Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Zadedykuj piosenkę w RMF FM przez komórkę
3 listopada 2003, 20:13
RMF FM jako pierwszy w Polsce wraz z firmą m2mob Sp. z o.o. uruchomił nowatorską usługę. Każdy słuchacz RMF FM posiadający telefon komórkowy może od teraz bardzo szybko i w łatwy sposób sprawdzić jaki tytuł nosi słyszany przez niego utwór oraz kto jest jego wykonawcą. To jednak nie koniec zalet nowego systemu - dzięki "muzycznej linii RMF FM" będzie można zadedykować piosenkę bliskiej osobie i to przez wszystkie dni w tygodniu! Zamówione w ten sposób piosenki będą prezentowane w programie Roberta Konatowicza po 20.00.

Muzyczna Linia RMF FM umożliwia każdemu posiadaczowi telefonu komórkowego w każdym miejscu w Polsce otrzymanie informacji o utworze i wykonawcy. Wszystko, co trzeba zrobić to zadzwonić na numer serwisu, zbliżyć telefon do głośnika na około 30 sekund i zaczekać na SMSa ze szczegółową informacją.

Usługa o nazwie Muzyczna Linia RMF FM zostanie udostępniona posiadaczom telefonów komórkowych wszystkich sieci w pierwszych dniach listopada . Usługa będzie dostępna w sieciach Era i Idea pod specjalnym numerem *7254, a w sieci Plus - 0 605 706 706

Słuchacze uzyskają od RMF FM informację o dowolnym utworze, dodatkowo otrzymują możliwość dedykowania wszystkich piosenek nadawanych na antenie RMF FM bliskim osobom, i to przez wszystkie dni w tygodniu. Osoby obdarowane będziemy informować dodatkowym SMSem o tym, że już za parę minut na antenie ich ulubionego RADIA ktoś, kto o nich myśli zamówił dla nich piosenkę.

Serwis rozpoznawania muzyki cieszy się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W pierwszych 6 miesiącach działania serwisu ponad 300,000 Brytyjczyków sięgnęło po tę formę poznawania nazw ulubionych utworów. Wyjątkowość opatentowanej przez Shazam Entertainment technologii, polega na identyfikacji utworów przy wykorzystaniu próbek dźwięku o niskiej, odpowiadającej rozmowie telefonicznej, jakości. Metoda jest na tyle skuteczna, że doskonale sprawdza się dla dźwięków zniekształconych czy z zakłóceniami np. z barów, pubów czy dyskotek.

Firma m2mob Sp. z o.o. podpisała porozumienie z RMF FM o wyłącznym partnerstwie medialnym nowego serwisu.

Obecnie w bazie danych opracowanej przez m2mob na licencji Shazam Entertainment znajduje się ponad 2 miliony utworów.

Dotychczas słuchacze RMF FM mogli poznać tytuł i wykonawcę utworu mając odbiornik wyposażony w RDS lub wchodząc na www.rmf.fm. Od dziś wystarczy zwykły odbiornik radiowy dostrojony do RMF FM i telefon komórkowy!

Koszt usługi 2zł+VAT

(PR RMF); Janusz i Grzegorz Nałęcz, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Żadna piosenka się przed Tobą nie ukryje ! (1 września 2003)
  • Zmiany w systemie RDS RMF FM (23 sierpnia 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz