Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Grupa RMF zyskuje !
26 listopada 2003, 16:33
Jak podał portal INTERIA.PL, Grupa RMF poszukuje zewnętrznego inwestora dla informacyjno-muzycznego kanału telewizyjnego, który zamierza wkrótce uruchomić. Wiceprezes RMF FM - Marek Dworak poinfromował Polską Agencję Prasową, iż na koniec roku planowany jest zysk netto całej grupy.

Wiceprezes RMF powiedział, że brane jest również pod uwagę wejście na giełdę Broker FM - "spółki-matki" Radio Muzyka Fakty. Prezes zaprzeczył doniesieniom środowej "Gazety Wyborczej", która napisała, że prawie gotowy jest już prospekt emisyjny spółki, a firma BDO zakończyła audyt potrzebny do sprzedaży akcji.

Informacje o prospekcie i audycie są nieprawdziwe. Na pewno prospekt emisyjny nie jest prawie gotowy, ani nie zakończono audytu - powiedział. Prezes nie podał wysokości środków, jakie grupa chce pozyskać na uruchomienie kanału telewizyjnego, ani terminu kiedy projekt ten powinien dojść do skutku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała w grudniu 2001 r. koncesję Grupie RMF na nadawanie programu satelitarnego. W lutym tego roku spółka wystąpiła do KRRiT o rozszerzenie koncesji telwizyjnej na nadajniki naziemne. Uruchomienie kanału telewizyjnego planowane jest na 6 do 9 miesięcy od momentu pozyskania środków finansowych.

Przedstawiciel krakowskiej grupy jest oburzony prasowymi sugestiami, że właściciel RMF FM znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, jest zadłużony i jak tlenu potrzebuje pieniędzy inwestorów. "Spekulacje niektórych mediów są wręcz oburzające. To podkopywanie wiarygodności jednych mediów przez konkurencyjne media" - powiedział.

Według niego firma ma stabilną sytuację finansową i na bieżąco wywiązuje się z płacenia podatków, spłacania kredytów, czy wypłacania pensji pracownikom. Dworak zapowiedział, że na koniec tego roku grupa RMF na poziomie skonsolidowanym wykaże zysk, ale nie podał jego prognozowanej wysokości. Grupa RMF to jeden z najważniejszych podmiotów na polskim rynku medialnym. W jej skład wchodzą Radio Muzyka Fakty, Broker FM, Art FM, Scena FM, RMF Classic oraz portal Interia.pl

(INTERIA.PL), Tomasz Róg, FAN FM, INTERIA.PL, Polska Agencja Prasowa

Przeczytaj również:
  • Słuchacze RMF FM grają politykami... na giełdzie (17 listopada 2003)
  • RMF FM najbardziej dynamiczne (11 listopada 2003)
  • Rada znów przegrywa... w sądzie! (3 listopada 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz