Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Spędź Sylwestra na Rynku Głównym w Krakowie
9 grudnia 2003, 10:56
Miasto Kraków, fundacja Kraków 2000 oraz RMF FM i INTERIA.PL zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w imprezie sylwestrowej na płycie Rynku Głównego w Krakowie. Tegorocznym motywem przewodnim Sylwestra 2003 nie jest koncert konkretnej gwiazdy, lecz ujednolicone widowisko muzyczne oddające klimat i atmosferę lat 80. Na scenie wystąpią m.in.: Oddział Zamknięty, Małgorzata Ostrowska i KOMBII.


Trzon tegorocznej imprezy sylwestrowej stanowić będzie program artystyczny wzorowany na legendarnej Liście Przebojów Programu 3 PR. W 3 blokach wyemitowanych zostanie 30 największych przebojów lat 80. Celem imprezy jest zaangażowanie w zabawę sylwestrową nie tylko młodzieży, ale również 30- i 40-latków, tak, by Nowy Rok witali wspólnie reprezentanci różnych pokoleń.

W sferze wizualnej realizacji tych celów posłuży między innymi specjalnie zaaranżowane oświetlenie, które przeobrazi krakowski Rynek w "dyskotekę" z lat 80. Nawiązując do tamtej epoki do łask wrócą wszystkie ruchome kolorowe światła i lustrzane kule. Scena o wymiarach 12 x 10 m umieszczona będzie pomiędzy Sukiennicami a Kościołem Św. Wojciecha. Całości dopełnią wielkoekranowe projekcje wideo, podczas których zobaczyć będzie można przygotowane specjalnie na tę okazję fragmenty teledysków. Po obydwu stronach Sukiennic ustawione zostaną gigantyczne ekrany projekcyjne o rozmiarach 8m x 6m każdy. W kulminacyjnym momencie, po życzeniach Prezydenta Miasta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego, przewidywany jest tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Nad bezpieczeństwem bawiących się na Rynku Głównym czuwać będą służby medyczne. Zostaną tam rozmieszczone 4 karetki pogotowia oraz 4 punkty medyczne, w których każdy będzie mógł uzyskać doraźną pomoc. Porządek i bezpieczeństwo zapewnią Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz służba ochrony. Działać będą również punkty gastronomiczne.

Aby zachęcić uczestników zabawy do utrzymania porządku na Rynku, osoby, które do specjalnie przygotowanych kontenerów wrzucą butelkę, otrzymają wyjątkowy, sylwestrowy podarunek. Po północy uruchomione zostaną specjalne linie komunikacyjne MPK, dzięki którym uczestnicy zabawy sylwestrowej będą mogli bezpiecznie i szybko wrócić do domów.

(INTERIA.PL), Tomasz Róg, FAN FM, INTERIA.PL

Przeczytaj również:
  • Bajkowe Święta w RMF FM (4 grudnia 2003)
  • Twój wymarzony Sylwester 2003 w Hotelu FM (29 listopada 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz