Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Przez dziurkę od klucza": czy będą nowe pozycje?
21 stycznia 2004, 18:23
Seria wydawnicza "Przez dziurkę od klucza" wydawnictwa BOSZ i RMF FM, w której wydano książki Katarzyny Szymańskiej-Borginon, Andrzeja Zauchy oraz Jana Mikruty i Przemysława Marca, ma szansę na powiększenie. Jak powiedział Jacek Stawiski - dyrektor informacji RMF FM w wywiadzie dla miesięcznika PRESS, namawia on do wydania książek korespondentów w Waszyngtonie i Rzymie

. Współpraca między wydawnictwem BOSZ i RMF FM rozpoczęła się przy okazji wydania albumu o Nowym Jorku. Później została ona rozszerzona dzięki pomysłowi na książkę o problemach integracji Polski z Unią Europejską. Książkę "W piżamie do Europy" napisała brukselska korespondentka RMF FM - Katarzyna Szymańska-Borginon.

Nikt nie spodziewał się, iż w tak krótkim czasie projekt wydawniczy powiększy się o dwie kolejne pozycje. W maju 2003 r. w Zakopanem swoje przeżycia z wojny w Iraku korespondeci RMF FM - Jan Mikruta i Przemysław Marzec. Byli oni jedynymi polskimi dziennikarzami w Bagdadzie podczas działań wojennych wojsk koalicji. Owocem ich pracy stała się książka "Bagdad. 67 dni"

Ostatnią dotychczasową pozycją jest książka moskiewskiego korespondenta RMF FM Andrzeja Zauchy. Jak sam przyznał, od dawna myślał o napisaniu ksiązki. Zdecydował się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo i opisać wydarzenia, które miały miejsce podczas aktu terrorystycznego na jeden z moskiewskich teatrów.

Jeżeli Grzegorz Jasiński i Aleksandra Bajka, zdecydują się na napisanie własnych książek, być może pojawią się one już w 2004 r.

Tomasz Róg, FAN FM, PRESS


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz