Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Z RMF Classic do Teatru Słowackiego
2 lutego 2004, 19:31
Radio RMF Classic i Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zapraszają 14 lutego br. o godz. 18:00 na premierę spektaklu "Czarodziejska Góra" Thomasa Manna w reżyserii Barbary Sass. W rolach głównych: Dominika Bednarczyk i Krzysztof Zawadzki

Opis spektaklu:
Młody inżynier Hans Castorp odwiedza przebywającego w sanatorium gruźliczym kuzyna. Zamiast trzech tygodni spędza w alpejskim kurorcie siedem lat. Hermetyczny świat zakładu i zamknięta społeczność pacjentów różnego pochodzenia, poglądów, stanu majątkowego, stają się dla Hansa szkołą życia. Lata spędzone "na górze" to czas pierwszej miłości, pierwszego doznania śmierci, samopoznania i wewnętrznej przemiany. Wszystkie zdarzenia opisane w "Czarodziejskiej Górze" - jednym z największych arcydzieł literatury XX w., rozgrywają się na pograniczu życia i śmierci, nadziei i rozpaczy, a także na granicy starego i nowego świata.

Barbara Sass odnajduje w klasycznej powieści Manna tematy i wątki mocno dotykające nas wszystkich - ludzi podobnie jak Hans zagubionych między czasem minionym i nieznanym, w tragicznie rozdartym świecie. Znakomita reżyserka udowodniła, że potrafi jak nikt inny przekładać genialną literaturę na język teatru. Jej spektakl "Idiota" wg Dostojewskiego (2002) był wielkim wydarzeniem artystycznym. Główne role w Czarodziejskiej górze grają aktorzy będący współautorami tamtego sukcesu.

Od FAN FM: Minęło dużo czasu od ostatniego zaproszenia do teatru, jakie mogliśmy prezentować na naszych stronach. Było to związane z odebraniem rozszyć lokalnych RMF FM (przez co RMF nie mógł bardzo aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym swoich słuchaczy). Teraz za sprawą RMF Classic wierzymy, że w Krakowie, Warszawie, Szczecinie i w innym miastach Polski będzie organizowanych więcej imprez, premier teatralnych, nad którymi patronat obejmie radio RMF.

Będziemy starali się informować Państwa o wszystkich najważniejszych wydarzeniach kulturalnych pod szyldem RMF FM, RMF Classic czy RMF Maxxx.

Tomasz Róg, FAN FM, RMF Classic, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz