Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Cyfra+ i sieć Aster: informacje dla słuchaczy RMF FM i RMF Classic
4 lutego 2004, 21:36
1 lutego nastąpiła reorganizacja kanałów telewizyjnych i radiowych na platformie cyfrowej CYFRA+, m.in. zmienił się układ programów radiowych w CYFRA+Radio. Tego samego dnia RMF Classic dołączył do oferty warszawskiej sieci kablowej i internetowej ASTER.

Od 1 lutego CYFRA+ zreorganizowała całkowicie układ kanałów telewizyjnych i radiowych ze swojej oferty. Jak zapewniają przedstawiciele platformy cyfrowej, nowy układ ma zapewnić większą czytelność poszczególnych bloków tematycznych, a także miejsce na nowe kanały. W związku z tym, kanał CYFRA+Radio zyskał nowe miejsce na platformie. 1 lutego zmienił on swoją pozycję z 85 na 94 kanał. To nie koniec jednak zmian. W obrębie CYFRA+Radio nastąpiło uszeregowanie kanałów radiowych. RMF FM dostępny jest od tej pory na pozycji 5 CYFRA+Radio, a RMF Classic na pozycji nr 6.

1 lutego zwiększył się również zasięg RMF Classic. Tego dnia RMF Classic pojawiła się w ofercie warszawskiej sieci kablowej i internetowej ASTER. Krakowska stacja o charakterze muzyczno-literackim znajduje się w ofercie sieci na częstotliwości 107,8 MHz.

Sieć ASTER powstała w 1994 roku w Warszawie i jak podał serwis informacyjny MediaNews.com.pl, dociera ona do ponad 530.000 mieszkań i świadczy usługi dla prawie 280.000 abonentów.

Tomasz Róg, FAN FM, MediaNews.com.pl, Canal+ Cyfrowy


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz