FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Choinki pod choinkę 2003"10 grudnia 2003 żółto-niebieski konwój z choinkami od RMF FM zawitał do grodu nad Motławą niegdyś zwanego Wolne Miasto Gdańsk.

O godzinie 11.00 na Targu Rybnym (dla niezorientowanych wspomnimy, że jest to malowniczy deptak w centrum Gdańska nieopodal słynnego Żurawia) wszystko już było gotowe. Ponad tysiąc choinek wypakowano już z ciężarówki i ułożono na wielkiej kupie.Nieopodal ustawioną nadmuchiwaną Matyldę, a cały plac z choinkami ogrodzono płotkami. Pośrodku tak wyznaczonego placu stanęło niewielkie podwyższenie, na którym układano choinki, które później Gdańszczanie zabierali do domów.

Jeszcze przed godziną 11.00 (godziną "zero"), wokół zaczęły zbierać się tłumy przewidujące co jest grane...

Rozpoczęło się formowanie kolejki, a z głośników popłynęła muzyka. "Moja i Twoja muzyka" oczywiście.

Na murku rozciągającym się wzdłuż kolejki pod choinki pojawiła się Kabaretowa Formacja Chatelet w dwuosobowym składzie.Panowie Ci postanowili umilić czas oczekującym na wigilijne drzewko ich inwencja twórcza nie zna granic.Można było zabłysnąć prezentując wiersz zawierający słowa: RMF, Skoda i choinka i w nagrodę dostać choinkę bez kolejki. Posłuchaj wierszyków wymyślonych przez Gdańszczan.

wiersz1wiersz2wiersz3wiersz4wiersz5Sposobem na doskwierający wszystkim chłód stał się taniec, do którego chętnych nie brakowało. Nagrodą były czapki i koszulki RMF FM oraz choinka bez kolejki!!!Po 30 minutach Kabaretowa Formacja Chatelet udała się busa RMF FM by tam oddać się spożywaniu choinek (jak żartowali robią to zawsze o 11.30 w Polsce ;-)

Gdy tylko kabareciarze znikneli w białym busie...... natychmiast pojawili się znani wszystkim słuchaczom RMF FM Daniel Wołodźko (RMF Olsztyn) i Michał Szpak (RMF Wrocław). Ten zgrany duet nie gorzej od swoich poprzedników dbał o komfort psychiczny czekających na pachnący świerk od RMF FM.

Rozdawali żółte zimowe czapki RMF FM i letnie T-shirty z logiem krakowskiej stacji. Postanowili rozdać także DVD osobom czekającym w kolejce!Warunkiem wzięcia udziału w konkursie o DVD było wysłanie smsa na nr 7271 z hasłem "Tola". Dokładnie o godzinie 12.05 do wszystkich, którzy napisali smsa do Świętego Mikołaja zadzwonił kto? Święty Mikołaj oczywiście! Rozdzwoniły się telefonu na Targu Rybnym, gdyż Mikołaj był tak sprytny, że zadzwonił do wszystkich jednocześnie.

Po wysłuchaniu bajki zaprezentowanej przez Mikołaja zagadki, należało jak najszybciej odpowiedzieć na zadane przez św. Mikołaja pytanie. Osoba która zrobiła to jako pierwsza wygrała odtwarzacz DVD. Oto szczęśliwiec podczas rozmowy z Danielem WołodźkoDaniel przekazał zwycięscy pudło prezentowane wcześniej przez Michała Szpaka. Nadejszła wielkopomna chwila - rozpakowanie prezentu od św. Mikołaja.i prezentacjaTo jednak nie był koniec wspaniałych konkursów. Nadal odbywały się tańce, recytowanie wierszy. Był też niecodzienny konkurs o 10 choinek.

Zgłosił się do niego dojrzały mężczyzna, gdyż zadanie wymagało nie lada tężyzny fizycznej. Należało przenieść 10 choinek od podestu (początek kolejki) na jej koniec. Nikt ze zgromadzonych nie wierzył, że wyczyn na miarę Strong Men powiedzie się. Rozpoczął się załadunek choinek na barki mężczyzny.jedna choinka, dwie choinki7 choinek. Po chwili mężczyzna zginął w gąszczu zielonych drzewek od RMF FM.Tylko jak tu iść z takim naręczem. Najtrudniej było minąć Matyldę ;-) Małe zachwianie... wszyscy wstrzymali oddech...


Na szczęście udało się utrzymać równowagę i góra choinek ;-) ruszyła dalej by upaść na końcu kolejki.Upadły tylko choinki, mężczyzna triumfalnie stał nad zielonym gajem.

Choinki bardzo szybko znikneły w objęciach kolejkowiczów, gdyż Pan Mirosław zdecydował się oddać 9 choinek paniom z końca kolejki (ale z niego dżentelmen!!!). Niestety nie wszyscy chyba to usłyszeli, bo choinki rozebrali zarówno panowie jak i uprzywilejowane panie ;-)Tymczasem odbiór choinek od RMF FM i Skoda Auto trwał nieprzerwanie. Kolejka wcale nie zmniejszała się.Wszystkiemu "przyglądała się" Skoda Fabia RS główna nagroda podczas Bajkowych Świąt w RMF FM. To czerwone cacko przyciągało wzrok wszystkich.

Każdy mógł otrzymać folder o Skodzie Fabii RS od zmarzniętych, ale uśmiechniętych hostess Skoda Autoi przeczytać o Skodzie na specjalnej tablicy reklamowej130KM pod maską, 9.6sek. do setki, a spalanie na poziomie 5l (oleju napędowego)A teraz zdradzimy Wam tajemnicę Poliszynela ;-). Skodą Fabią RS widoczną wyżej podróżują Daniel Wołodźko i Michał SzpakWróćmy jednak do choinek od RMF FM. Były zarówno drzewka niskie jak i wysokie - stosownie do wzrostu właściciela ;-)dostawali je doroślii dzieciNad poprawnym przebiegiem akcji czuwała kamera RMF FM, która nie przeoczyła niczego!!!Reporterzy RMF FM - Daniel Wołodźko i Michał Szpak nie zapominali o swojej pracy.

a kolejka była wciąż bardzo długaTrafić na Targ rybny było bardzo łatwo dzięki widocznym z daleka flagom RMF FM i Skoda Autooraz Matylda maskotka Radia RMF FMMamy nadzieje, że nasza relacja zachęci Was do przyjścia po choinkę od RMF FM. Zabawa była naprawdę świetna, a oprócz samych choinek można było otrzymać także zimowe czapki RMF FM i koszulki oraz wygrać odtwarzacz DVD!!!

Nie zwlekaj i już teraz zobacz, kiedy żółto-niebieski konwój odwiedzi Twoje miasto Trasa "Choinek pod Choinkę"

Janusz i Grzegorz Nałęcz - FAN FM Trójmiasto
Zdjęcia: Janusz i Grzegorz Nałęcz


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz