FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
    


w pizamie do Europy

okladkaKatarzyna Szymańska-Borginon od dwunastu lat jest korespondentką w Brukseli. Pracuje dla radia RMF FM oraz tygodnika "Newsweek Polska". Przez pięć lat, jako Katarzyna van Kraainem, publikowała także w nieistniejącym już "Życiu". Jest laureatką nagrody Grand Press 2001 w kategorii najlepszy news. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Europejskie Pióro 2002.

Politycy i urzędnicy tak unijni, jak polscy, dobrze ją znają i cenią, choć nieraz dała im się we znaki jako dziennikarka bezkompromisowa i bardzo przywiązana do swojej niezależności. Warszawa oskarżała ją, że prezentuje stanowisko Brukseli. Bruksela - że jest skrajną nacjonalistką. Tymczasem jej ambicją jest pokazywanie ludziom prawdy, nawet nieprzyjemnej.

"W piżamie do Europy" to opowieść o polskim negocjowaniu warunków członkostwa w Unii Europejskiej. Opowieść momentami bardzo osobista. Korespondentka radia RMF FM była tam, gdzie działy się najważniejsze sprawy. Rozmawiała z najważniejszymi ludźmi, obserwowała ich zachowanie, a nawet sama, bywało, stawała się aktorką wydarzeń. O tym wszystkim pisze prostym, zrozumiałym językiem, unikając unijnej nowomowy. Pokazuje postawy, charaktery, emocje - nie ukrywając też własnych. Opowiada o miejscach i instytucjach, gdzie tworzy się unijną taktykę.

To książka dla tych, którzy chcą zrozumieć Unię. Zobaczyć i poznać nie tylko organizację polityczną, ale także tworzących ją i decydujących o jej - i naszych losach ludzi.

Łukasz Warzecha


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz